Sweet Inn: Yurtdışında Farklı Bir Ev Kiralama Deneyimi

Sweet Inn Apartments
Sweet Inn, Barcelona

Barcelona gezimiz boyunca Instagram’dan 100 tane soru geldiyse 80 tanesi falan kaldığımız ev ile alakalıydı. Bu ilgili gayet normal buluyoruz çünkü kaldığımız ev hakikaten acayip güzeldi. İşin acı tarafı yaşadığımız evden güzel olduğu için şimdi kendi evimizle aramızda bir gerginlik oldu, yazıklar olsun sana IKEA kataloğu terk evimiz, ne biçim evsin sen be? Neyse, neticede herkes evi çok beğenince ve evi nereden kiraladığımızı sorunca biz de konuya biraz daha açıklık getirebilmek adına size Sweet Inn’den bahsetmek istedik. Bir de üstüne biz Barcelona’dayken booking.com’un Türkiye faaliyetlerinin durdurulması olayı patlayınca neden bu kadar ilgi gösterdiğinizi daha da iyi anladık. E bize de anlatmak düşer.

Şayet siz de bizim gibi otelde kalmak yerine ev kiralamayı tercih ediyorsanız, ancak içten içe sinsice otelin konforunu da özlediğiniz oluyorsa Sweet Inn bayağı aklınıza yatacak. Adamlar süper bir sistem geliştirmişler! Şöyle anlatalım: Sweet Inn’in aşağıda bahsedeceğimiz şehirlerin farklı farklı noktalarında onlarca ev seçeneği mevcut. Sitelerinden gördüğümüz ve deneyimlediğimiz kadarıyla her ev kendi evinizden soğuyacağınız kadar güzel şekilde dekore edilmiş, dekorasyon dergisi terk bir görüntüye sahip diyebiliriz. Hatta konseptli evler bile mevcut, örneğin fotoğraflarından da anlayacağınız üzere biz Barcelona’da Salvador Dali konseptli bir dairede kaldık.

Sweet Inn Apartments
Sweet Inn Apartments
Buraya kadar her şey güzel. Ama buradan sonrası daha da güzelleşiyor. Sweet Inn ’in en önemli özelliği gittiğiniz şehirde bir lokal gibi zaman geçirmenize olanak tanımasının yanı sıra size otellerin sunduğu birçok ek servisi de paketler halinde sunması. Ne gibi şeylerden söz ediyoruz? Örneğin havaalanı transferi, ev temizliği, gittiğiniz şehirde kullanabileceğiniz yerel bir telefon hattı, kuru temizleme hatta uzun süreli kalacaksanız istediğiniz saatte marketten istediğiniz ürünlerin getirilmesi gibi iddialı seçenekler bile mevcut. Bunları paket halinde alabiliyor, tercihlerinize göre ihtiyaçlarınız için ekstra ücret ediyorsunuz. Ücretlere şuradan bakabilirsiniz.

*Evlerde hijyen ürünleri, mutfakta ihtiyaç duyabileceğiniz gereçler, ücretsiz Wi-Fi ve Nespresso kahve makinesi (kahveleri ile birlikte tabii ki) ev için ödediğiniz ücret dahilinde, bunlar için ekstra ücret ödemenize gerek yok. Evin içine çamaşır makinesi tabletinden, bulaşık süngerine kadar her şeyi koyuyorlar. Bu arada biz sinsice bu Nespresso kahveleri alıp eve mi götürsek diye düşündük ama utandık da geri koyduk, o da bizim rezilliğimiz, vizyonsuzluk işte……… asdfsj

Sweet Inn Apartments
*Evi kiraladığınız andan itibaren her daim sizinle iletişim halinde oluyorlar, kesinlikle telefon açmazlık, iletişimsizlik yok. Hatta eve ilk gittiğinizde sizi karşılayan kişiden bol bol öneri almayı da unutmayın, bu da servisleri dahilinde ve seve seve anlatıyorlar. Kızcağızı bıraksak bütün gün bizimle gezecekti resmen, canım benim.

*Sweet Inn şimdilik Barcelona, Tel Aviv, Roma, Paris, Lizbon, Brüksel ve Kudüs’te hizmet veriyor. Muhtemelen ilerleyen zamanlarda bu liste uzayıp gidecek, biz de arada bir kontrol ediyoruz.

*Ne edelim Sweet Inn’i, ev kiralayacaksak AirBnb var diyorsanız ona da açıklık getirelim, Sweet Inn Airbnb’nin bir tık daha kurumsal hali diyebiliriz. Yani burada tüm evlerin sahibi tek bir firma. Bir lokalden evi kiralamıyor ya da birinin evinde konaklamıyorsunuz. Bu konuda Sweet Inn’e herhangi bir otele güvendiğiniz kadar güvenebilirsiniz, gayet kurumsallar.

*Bu bilgiler yeterli gelmediyse şurada sıkça sorulan sorular bölümü yapmışlar, oradan çok daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

4 Comments

  • Bence en güzeli yerel telefon ayarlanması onu cok sevdim, evler de cok güzel . iyi bir secenek denenmeli:)

  • One Fine Stay platformunu da alternatif öneririm… buna cok benzer ve yine airbnb’den daha kurumsal bir yapı. Ancak burada olduğu gibi şehir sayısı daha sınırlı.

  • Airbnb’de bellirli kriterler konusunda usta olduysanız, mutlu olacağınız evi gözünden tanıyorsunuz diyebilirim. Yorumları çok ama çok güvenilir. Öyle kafanıza göre yorum yapamıyorsunuz zaten bir yeri yalandan desteklemek ya da karalamak gibi bir şansınız olamıyor. Her şey çok kurallı. Airbnb benim güven ve bulunduğun şehirde lokal olmak demek 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir