Paris: Gezilecek Yerler ve Romantizm Zorunluluğundan Kurtulma Teknikleri

Eiffel Kulesi Paris (5)
Merhaba Sayın Okuyucu,

Biliyoruz, bu sayfaya gelirken böyle bir şey okumayı beklemiyordun ama izninle hemen, şimdi, şu anda bir şey itiraf etmemiz lazım. Daha önce burada var olan Paris gezilecek yerler rehberimizi yıllar sonra bir daha okuyunca “ALLAH KAHRETSİN BU REHBERİ NASIL BURADA TUTMUŞUZ BUNCA SENEDİR” şeklinde bir utanma anı yaşayarak bu korkunç kötü rehberimizi imha ettik. Hatta yetmedi, Paris’e tekrar gidip çok daha kralından bir Paris Gezi Rehberi çıkardık ve tüm bilgileri güncellemiş olduk. Belki şimdi içinde “ulan acaba nasıldı ki eski rehberleri” diye bir merak oluştu ama, boşver, bizce onu görmemen senin için de daha iyi oldu.

*Yeni Paris Gezi Rehberi için buraya tık tık.

*Paris Müzeleri yazımız için ise buraya tık tık.

19 Comments

 • çok mükemmel olmuş insanın hemen gidesi geliyor hayatını kıskanıyorum doğrusu.. bol bol gez ve yaz mutlaka

 • Çok keyifli bir yazı olmuş:) Yarın Paris’e gidiyorum ve evet araştırmamı son güne bıraktım! Çok faydalı bir yazı oldu benim için…

 • Tüm makalelerinin parçası olduğum için çok mutluyum. Lalala oitheblog’ la gezmek çok güzel:)) Bu arada Marie Curie ‘ yi unutmuşsun, ayıp etmişsin!!

 • Çok verimli ve keyifli bir yazı olmuş….paylaşım için teşekkürler…yazını telefonuma yükledim bile:)

 • Champs Elysees kadar boktan bir yer görmedim , 4 şerit gidiş 4 şerit geliş 8 şeritli yol ve etrafında testisli markalar.bir an E5 te işe çıkmış gibi hissettim. keşke aklımda hep Arc de Triomphe nın altından geçen SS tugaylarıyla kalsaydı.
  oscar wilde in anıt mezarı silinmiş bir de etrafına cam muhafaza yapmışlar.
  Sacre Coeur un ta a.ına koyum ben, bulunduğu tepe paris komininin başladığı yerdir ve kominin dağıtılmasından sonra buraya kocaman beyaz bir kilise yapmışlar.Bir çeşit zafer anıtı.

  Louvre Müzesinde ise doyuma ulaştığınız için bir süre sonra seçici olmaya başlıyorsunuz.ne nankör köpek çıktım.

  Parise her zaman gidilir…

 • le cafas des chats

  teorik olarak istanbulda kedi kafe açsanız müşteri bulamazsınız ama maymun kafe açsanız büyük ihtimalle kapıda sıra oluşur.
  çoğu avrupa kenti gibi pariste de sokakta kedi bulamazsınızın.bu yüzden her yer fare dolu.
  evde 3 sokakta 15 kedi babası olarak bir süre sonra depreşen tırlama ihtiyacımı gidermek ümidiyle gittim buraya,
  10-15 kediden bir tanesi bile benimle ilgilenmedi.
  Kapısından geçerim ama yalvarmazlarsa girmem..

 • 29’unda geldim, burada yazılan birçok şeyleri bir araya getirerek kendime güzel bir gezi planı hazırladım, tüm aile sıkıntı yaşamadan 5 gün gibi bir zaman geçirdik, ama kış günü soğuk nedeniyle birçok aktiviteyi es geçmek zorunda kaldık. Mayıs ayında tekrar gideceğim o zaman kalanları tamamlarım. Bende Paris’de gezdiğim yerlerden b,ir video derledim izlemek isteyen olursa. https://www.youtube.com/watch?v=rySEkNx2MWM Gerçi daha hepsi değil ama yakında diğerlerini de eklerim. Güzel bilgiler için çok teşekkür ederim.

 • Merhaba, yazınız çok güzel olmuş.
  Bizde Şubat’ın başında gideceğiz.. Umarım hava güzel olur.
  Kahvaltı ettiğiniz mekanları öğrenebilir miyim?

 • Çok güzel bir anlatım olmuş. Özellikle esprili dil çok hoşuma gitti. Nisan sonu gibi gideceğiz. Umarım güzel bir gezi olur bizim için. Çok teşekkürler.

 • Merhaba 🙂 yazınız gerçekten çok faydalı oldu bende Temmuz da gideceğim ama özellikle ayakkabı konusunda kararsız kaldım yardımcı olur musunuz? Airmax ve toms götürsem uygun olur mu sizce?

  • olur tabii ki, biz gezilerin %90’ını Air Max ile geçiriyoruz resmen haha 🙂 Ama bazı yerlere yemeğe giderken bir tık daha şık bir şey gerektirebilir tabii ki.

 • Yazınıza bayıldım. Teşekkür ederim. Geç gördüm ama yine de işime yarayacağını düşünüyorum. Yarın gidiyorum Paris’e . Artık listeni,n ne kadarını yapabilirsem:)) Teşekkür ederim paylaşımınıza..

 • sanırım bu blogun müptelası oldum 🙂 bir ekleme yapmak isterim, pompidou kültür sanat merkezi de kesinlikle bu listeye eklenmeli. ekim’de paris gezisi planlıyorum, farklı kaynaklardan ve arkadaş tavsiyelerinden liste oluştururken burda olmadığını farkettim, büyük eksik.
  sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir