Seyahatlerde Yanımıza Aldığımız Favori Kozmetik Ürünleri

Bakın daha ilk cümleden söylüyoruz, bu yazı hiçbir şekilde hiçbir reklam içermiyor. Sıfır reklam, gerçekten kullandığımız şeylerden bahsedeceğiz, sırf bize ürün gönderdiler falan diye dandik şeyleri buraya yığacak değiliz tabii ki. Baştan söylemek istedik çünkü biz de sizin gibi herhangi bir şeyi satın almadan önce girip internetten sağdan soldan okuyoruz, ama genellikle arka planda beynimizin içinde bir “ulan bu ürünü hakikaten beğenmiş miii, yoksa reklam mı yapıyor” şüphesi oluyor. O sebeple ürünü alacağımız varsa da almadığımız bile oluyor, o derece!

Seyahatlere çıkarken yanımıza 150 tane şey almayı sevmiyoruz, çünkü ne kadar çok ürün, o kadar ağırlık. Zaten gittiğimiz herhangi bir yerde oturup da cilt bakımıyla ya da ne bilelim saç maskesiyle falan uğraşacak kadar delirmediğimiz için biz de olabilecek en işe yarar şeyleri yanımızda götürmeye çalışıyoruz. Artık bu konuda birer profesyonele dönüştüğümüz için size de işinize yarayabilecek birkaç şey önermek istedik, umarız bavulunuzu hafifletmenizde ve cildinize 800 farklı ürün kullanmak yerine işleri daha basit tutmanızda katkımız olur. Aslında Instagram sayfamızda bazılarınızla özelden bu konuların kritiğini yapıyorduk, ilk defa bloga yazacak zaman bulabildik. Karşınızda Seyahatler Yanımıza Aldığımız Favori Kozmetik Ürünleri !

Favori Kozmetik Ürünleri
Seyahatlerde Yanımıza Aldığımız Favori Kozmetik Ürünleri

Uçakta dudakları takma dişli anneanne dudağına dönenler için: Bepanthol Dudak Bakım Kremi

Valla biz öyle uçakta maske yapalım yüzümüz şişmesin (cidden yapıyorlar, sallamıyoruz), vay efendim göz altımıza bilmemne sürelim çöp torbasına dönmesin gibi şeylerin peşine düşecek kadar hayatı seven insanlar değiliz sdfsd. Hiç mi üşenmiyorsunuz abi, kim uçakta maske yapar ya? Zaten uçakta ekran yoksa ve özellikle de erken saatte uçuyorsak ikimizi kafa kafaya vermiş, ağızlar açık bir halde horlarken bulma ihtimaliniz çok yüksek. Ama her halükarda yanımıza dudak nemlendiricisi alıyoruz, çünkü uçakta uyuyunca dudaklarımız resmen takma dişlerini çıkarmış anneanne dudağına dönüyor. Adeta biz uyurken birisi gelip vücudumuzdaki nemi vakumlamış gibi oluyoruz. Bepanthol zaten memleket genelinde kolun çıksa bile bir çözüm olarak sunulduğu,  halk olarak Bepanthol’u bayağı sevdiğimiz için dudak nemlendiricisine de güvenip aldık, neticede gerçekten de iyi olduğuna karar verdik, o sebeple bu listeye de uygun bulduk. Bunu bulamazsanız aslında La Roche Posay’in de bayağı iyi bir dudak nemlendiricisi var, ama o Türkiye’de var mı emin değiliz, böyle bir derdiniz varsa bi’ araştırırsınız.

Bioderma Sensibio H2o
Bizim gibi üşengeçlikte çığır açanlar için: Bioderma Sensibio H2O

Bu ürün seyahatlerimizde bizim için tam bir “bütün gün kilometrelerce yürüyüp sonra gecenin köründe odaya geldim ve ŞİMDİ DE MAKYAJ MI TEMİZLEYECEĞİM YOK ARTIK” ürünü. Biliyoruz, siz de üşeniyorsunuz. Rahat rahat yatağa bayılabilecekken iki saat ayna karşısında suratınızın sağına soluna başka başka ürünler sürmeler falan, öfff tam bir külfet. İşte bu noktada bu ürün acayip işe yarıyor, çünkü cildinizi rezil etmeden makyajınızı misler gibi çıkarıyor. Normal koşullarda bununla yüzü sildikten sonra başka bir şeyle daha temizlemek daha iyi oluyor ama, o yorgunlukta Koreliler gibi 8 farklı biçimde yüzümüzü temizlemekle uğraşamayacağımız için en azından bunu yapıp daha az vicdan azabı çekerek uyuyoruz. Bu arada hiç sivilce falan yapmayan bir ürün, o yüzden de bu kadar bağımlısıyız galiba. (sonra sizde yaparsa gelip bize çemkirmeyin ama, hepimizin cildi aynı değil neticede)

La Roche Posay Baum 5

Cildinin Saçma Sapan Yerleri Kızaranlar ve Lekeleri Olanlar İçin: La Roche Posay Baum 5

Yine yanımızda pek fazla bir şey taşımak istemiyorsak ve kendimize bir adet nemlendirici/krem taşıma hakkı verdiysek çok yüksek ihtimalle yanımıza bunu alıyoruz. Her ikimizde de sivilce yapmıyor, hücre yenileyici özelliği olduğu için de düzenli kullanımda lekeleri de azaltıyor. (komple götürüyor mudur bilemeyiz, o kadar düzenli kullanacak kadar azimli olamadık çünkü) Özellikle burun kenarlarınız falan bazı günler kızarık oluyorsa bu arkadaş o kızarıklığı alıyor ve gayet güzel nemlendiriyor, öyle çeşit çeşit nemlendirici kovalamanıza gerek kalmıyor. Konudan bağımsız olarak seyahatte değilken, günlük yaşantımızda da haftada bir banyo sonrası tüm yüzümüze sürüyoruz ve bir çeşit maske gibi kullanıyoruz. Muhtemelen bizim uydurduğumuz bir yöntem, ama işe yarıyor gibi geliyor. Son olarak öyle kokulu falan bir şey olmadığı için erkekler de kullanabilir, kendisini unisex ürün kategorisine koyduk.

Benefit Gözenek Küçültücü
Gözenekleri yayla gibi olanlar için: Benefit Porefessional Gözenek Küçültücü Baz

Bu ürünün hayatımıza ilk etapta dahil olma sebebi seyahat boyunun var olmasıydı. Normalde öyle deliler gibi makyaj yapan insanlar olmadığımız için makyaj bazı kullanalım, üstüne alçı gibi fondoten geçelim, vay efendim sonra da sabitleyelim ve makyaj sonsuza kadar yüzümüzde kalsın gibi kaygılarımız olmuyor, o sebeple pek de baz kullanan insanlar değiliz aslında. Ancak bu ürünün gözenekleri küçültücü etkisi olduğu için (görsel olarak yani, cildinizi yenilemek gibi değil tabii ki) ekstra ilgimizi çekti. Neticede tüm yüzünüze kullanmak için değil ama, gözeneklerinizin eşek kadar göründüğü yerlere uygulayacak olursanız gayet işe yarıyor. Dediğimiz gibi küçük boyu mevcut olduğu için seyahatlere götürmek de gayet mantıklı oluyor.

Dermalogica Peeling
Yüzünüzü Zımparalamayan Peeling: Dermalogica Microfoliant Peeling

Hayatımızda satın aldığımız en pahalı ama en memnun olduğumuz ürünlerden biri olduğu için (keşke memnun olmasaydık da bir daha almak istemeseydik) bu ürünü de es geçmek istemedik. Dermalogica zaten genel olarak sevilen bir marka, öyle kokulu ürünler, içinde yüz tane kimyasal olan şeyler falan yapmıyorlar çünkü. Bu günlük kullanıma uygun peelingleri de cildi o kadar bebek poposu gibi yapıyor ki, gerçekten bağımlısı olduk. Ayrıca çok az bir ürün kullanımı yeterli olduğu için de bayağı uzun bir süre gidiyor, en azından bu kadar para verince öyle bir rahatlama hissediyorsunuz. Aslında seyahatte yanınızda taşımak için pek de mantıklı bir ürün sayılmaz, çünkü son derece büyük. Biz bu ürünü genellikle ya uzun seyahatlere çıkıyorsak, ya da cildimize bakmak konusunda azimli davranabildiğimiz sayılı dönemlerden birinden geçiyorsak yanımızda taşıyoruz. Öyle 2-3 günlük geziye gidiyorsanız yanınızda bunu taşımak biraz gereksiz olabilir.

Ekstrem Havalarda Cildi Karayolları Haritasına Dönenler İçin: Kiehls Ultra Facial Overnight Hydrating Masque

Yine normal koşullarda ebatları sebebiyle seyahatlere taşıyacağımız bir ürün olmamakla birlikte, bu arkadaşı da Norveç, İzlanda, kışın ortasında Orta Avrupa’da herhangi bir yer vb. çok soğuk yerlere gittiğimizde yanımıza alıyoruz, çünkü yüzümüz soğuktan çatlayıp, kuruyup, pul pul olup her yeri bir başka görünüyor, resmen karayolları haritası gibi bir hal alıyor. Bu ürün ise vaadettiği şekilde ertesi sabaha yüzünüzü bayağı bi’ nemlendirdiği için bu gibi durumlarda gerçekten çok işimize yarıyor. Bu arada öyle deliler gibi ürün sürmenizi gerektirmediği için bayağı da uzun süre gidiyor. Cildiniz ekstrem havalara aşırı reaksiyon göstermiyorsa seyahate götürülecek şey değil, ama böyle bir sorununuz oluyorsa kesinlikle çözüm getiriyor diyebiliriz.

La Roche Posay Güneş Kremi
Güneş Kremi Favorimiz: La Roche-Posay Anthelios XL

Sivilce yapmayan güneş kremi bulmak zor zanaat, çok şükür onu da çözdük. Şu güneş kremini düzenli olarak yaz kış kullanmayı alışkanlık haline getirdiğimizden beri zaten cildimiz daha bi’ düzgün, daha bi lekesiz hale gelmiş durumda. Bu söz ettiğimiz ürün hem bizde hiç sivilce yapmadı, hem böyle cildinizi boğan, ağır bir dokusu yok, hem de cildimiz kolay bir şekilde emdiği için üstüne makyaj yapınca makyajımız da sapıtmıyor. Ebatı da küçük olduğu için tam seyahatlerde yanımıza aldığımız favori ürünler listesine girmelik bir ürün, severek kullanıyoruz.

Benefit Kapatıcı
Yüzünü alçıyla sıvamayı sevmeyenler için: Benefit Boi-ing Air Brush Concealer

Ya iyi hoş tamam, biz de tabii ki makyaj yapıyoruz, ama öyle fondotenle yüzümüze kat çıkmaktan, alçıyla sıvamış gibi görünmekten hiç haz etmiyoruz. Bazı kapatıcılar var ki, sürünce yemin ediyoruz yüzümüzde ekstra ağırlık taşıyormuşuz gibi hissettiriyor, özellikle yaz vakti falan tahammül edilemez bir şey gibi geliyor bize. O sebeple hem minik olduğu için seyahate götürmeye uygun olması sebebiyle, hem de çok hafif bir hissi olduğu için Benefit’in bu ürününü acayip severek kullanıyoruz. Bu arada öyle sadece göz altlarımıza falan değil, sivilce çıkan yerimiz ya da lekeli noktalarımız varsa oralara da sürüyoruz, tabii o tamamen bizim uydurduğumuz bir makyaj tekniği olabilir, orasını bilemeyiz. Eğer çok yoğun kapatıcı bir şey arıyorsanız, yüzünüzün kötü bir dönemiyse kurtarmaz, ama hafif bir şey arıyorsanız şahanelik. Bu arada çok küçük bu, pahalı mı sanki bu ebatlar için diye düşündürtebilir. Biz de ilk öyle bir endişe yaşamıştık ama bayağı süredir gidiyor, haberiniz olsun.

Kylie Lip Kit Türkiye
Mat Ruj Severlere Acı Gerçek: Kylie Lip Kit

Bakın açık açık söyleyelim, diğer birçok mat ruj gibi Kylie’nin rujları da gerçekten ağzınızı yüzünüzü kurutuyor. Hani gerçekten bir noktada dudağımız yere düşüp takır tukur diye ses çıkarsa gerçekten o kadar da şaşırmayacağız, o denli kurutuyor. Zaten bu Kylie’nin yaptığı işten hayır gelmez ya gitti bunca olanağı arasında kendi isteğiyle 19 yaşında çocuk doğurdu delirmiş resmen, neyse dedikoduya kaçmayalım sdfsd. Madem bu kadar laf ettiniz Favori Kozmetik Ürünleri listenize niye yazdınız o zaman gerizekalılar diyeceksiniz, şu sebepten yazdık; çünkü Kylie’nin rujlarının renkleri gerçekten inanılmaz güzel. Ne yaparsak yapalım bu kızın yaptığı rujların renklerine yanaşabilen bir şey bulamadık. İşin kötüsü bu illet rujlar Türkiye’de satılmıyor. Eğer yurtdışından alma imkanınız yoksa Instagram’da satış yapan kişilere mahkum oluyorsunuz, onlar da olduğundan çok daha pahalıya satıyorlar, o yüzden değer mi bilemedik, yine de Amerika’ya falan gidecek olursanız ya da giden bir arkadaşınız olursa darlamanız için yazmadan geçmeyelim dedik.

Favori Kozmetik Ürünleri
Cildini Güzelleştirmeyi Kafaya Takmışlara: Skin Inc Serumları

Favori Kozmetik Ürünleri listemizde Türkiye’de bulamadığımız şeyleri sona bıraktık ki bize nefret kusmayın, nasıl taktik? Bu serumlar da zaten listenin son ürünleri olacak. Efenim bunlar minik tüplerin içinde gelen, her gün cildinize uygulamanızın önerildiği, içinde bir takım vitaminleri bir arada bulunduran vitamin kokteyli gibi şeyler. Cildinizin ihtiyaçlarına, problemlerine göre uygun olanını alıyorsunuz ve her gün cildinize uyguluyorsunuz. Hatta şuradan girip cildinize uygun olan serumu oluşturmanız bile mümkün. Öyle 3-4 gün süreyim cildim şahane olsun gibi bir durum yok, ancak biz bunu düzenli olarak kullanmayı kafamıza koyduğumuz için ne kadar işe yaradığı konusunda henüz tam olarak bir görüşümüz oluşmasa da yanımıza alıyoruz. Uzun vadede işe yararsa buraları güncelleriz, şimdilik mantık olarak hoşumuza gittiği için düzenli kullanmaya çalışan deneme tahtaları aşamasındayız.

3 Comments

  • Ben de lanet olasıca dermalogicayı kullanıyorum, kendime özel seyahat boyu yaptım, mide ilacı (lansor) kutusuna aktardım birazını misssss. Zaten ilaç kapsül formunda old için sorun olmuyor, öneririm :* tabi bunun için satılan seyahat boyu ambalajları var ama siz bilirsiniz

  • Dermalogica zararli kimyasallar icermiyor diye dusunmeyin bence. Her urunu oyle degil maalesef dikkatli incelemek lazim. Microfoliantini ben de kullaniyorum ama diger kullandigim nemlendiricilerinden artik vazgectim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir