Göcek Rehberi: “Ay İstanbul Çok Yordu Şekerim”cilerin Tercihi

göcek koyu

Özellikle şu sıralar herkesin kafasını “gündemden uzak, daha sakin bir yere mi taşınsak” (muhtemelen Türkiye’de yaşadığımız sürece bu giriş cümlesi asla güncelliğini yitirmeyecek) gibi deli sorular kurcalarken, Göcek’e gidip birkaç sakin gün geçirmek bizim de kafamızı karıştırdı. Birimizin annesinin Göcek’te yaşıyor olmasından mütevellit tam bir sıcak ev ortamına düşünce İstanbul’a geri dönmek konusunda da bayağı güçlük çektik. E hazır oralara kadar gitmişken Göcek ve civarını keşfetmeden de durmadık tabii. Sonuç olarak zaten yıllardır seve seve gittiğimiz Göcek ile bu sene bağımız da kuvvetlenince, artık insanları ipuçlarına boğabilecek yetkinlikte olduğumuzu düşünüyoruz, bize verebileceğiniz bir “Göcek Uzmanı” rozeti falan varsa reddetmeyiz…

Eğer Göcek hakkında çok da fazla bir bilgiye sahip değilseniz bu çok normal. Çünkü burası küçük, pek de hareketli olmayan, eller havaya modunda eğlenmek için gittiğiniz Bodrum’a, yeni mekanlar denemek veya sokaklarını dolaşmak için gittiğiniz Alaçatı’ya pek de benzerlik göstermiyor ve bildiğiniz anlamda “popüler” bir yer değil. Biz bundan şikayetçi miyiz? Tabii ki hayır. Eğer Göcek hakkında birçok şey biliyorsanız, daha önce gittiyseniz veya sık sık gidiyorsanız zaten Göcek civarında inanılmaz koyları, Göcek’in yelken ve tekne konusunda Türkiye’de en çok tercih edilen yerlerden biri olduğunu, sakin ve daha nezih (söylemekten çekinmeyeceğiz) bir ortamda tatil yapmak için ideal bir yer ve civarda keşfedilecek birçok yer olduğunu çoktan biliyorsunuzdur. Size Göcek’i sevmeniz için dil dökmemize gerek yok, gelin beraber tekne falan kiralayalım hatta, sizi sevdik doğrusu.

göcek

Bu arada tipik popüler tatil beldelerinin ardından Göcek’e giderseniz ve kendinizi merkezin orta yerine atarsanız “burada bir şey yok, ne diyor bu OitheBlog kızları” deme ihtimaliniz yüksek. Hemen önyargılı davranmayın, bu kadar övgüyü boşuna sıralamadık. Göcek’i ve civarını yalnızca kafe ve restoran deneyerek, kaldığınız butik otelin havuzuna girerek ya da sokaklarında kaybolarak tanımayacağınız gerçeğini kabullenin. Kendinizi doğaya ve denize teslim etmenin vakti geldi de geçiyor.  Daha fazla uzatmadan (evet bu uzatmamış halimiz) karşınızda Göcek Gezi Rehberi!

*Başlamadan gelen not: Eğer Göcek civarı başka yerleri de keşfedecekseniz (ya da tam tersi gezinizde başka bir yere odaklanıp Göcek’e uğramayı düşünüyorsanız), Datça, Marmaris, Akyaka üçlüsü için yazdığımız rehber de işinize yarayabilir.

göcek

Ulaşım

Göcek Muğla’ya bağlı, Dalaman ve Fethiye’nin arasında bir noktada kalan, kendisi küçük, işlevi büyük bir kasaba. Eğer Göcek civarına İstanbul’dan gidiyor olacaksanız yüksek ihtimalle uçakla gitmek niyetinde olabilirsiniz. Bu civardaki en yakın havaalanı, yaklaşık 20km uzaklıkta bulunan Dalaman Havalimanı. Zaten Fethiye, Marmaris, Datça, Dalaman gibi yerlere de ulaşmak için kullanabileceğiniz en mantıklı havaalanı Dalaman oluyor.

Türkiye’deki en popüler tatil beldelerinin birçoğu bu civarda olduğu için Dalaman Havalimanı özellikle yaz aylarında çok sık kullanılan bir havalimanı. Bu bölge turistler için de (en azından bir zamanlar öyleydi) bayağı popüler olduğundan yer yer aşırı bir yoğunluk ve abartı uçak bileti fiyatları söz konusu olabiliyor. Bu nedenle biraz çılgınlık olsa da Göcek civarına direkt arabanızla gitmeniz de bir seçenek olabilir. Evet sadece 3 günlüğüne gidiyorsanız tatilinizin yarısını yolda geçirin demiyoruz ama eğer 1 hafta gibi bir süre için gidecekseniz ve arabayla gitmeyi değerlendiriyorsanız sizi hiç de garipsemeyeceğiz. Çünkü biz de son gezimizde hem bütçe olarak daha mantıklı olmasından ötürü hem de yolda bir yerlere uğraya uğraya gitmek istediğimiz için İstanbul’dan direkt arabayla gitmeye karar verdik ve beklediğimizden çok daha kolay bir yolculuk oldu. Özellikle sabah erken saatlerde çıkıp yeni açılan Osmangazi Köprüsü’nü kullanarak İzmir’e kadar giderseniz, trafik canavarı olmayan bir birey için Göcek’e ulaşmak İzmir’den sonra yaklaşık 3 saat kadar sürüyor. Yani zaman açısından rahatsanız ve birkaç mola vererek devam ederseniz hiç de olmayacak bir iş değil. Ayçiçeği tarlalarında da 3-5 fotoğraf çekersiniz işte, fena mı?

fethiye ulaşım

Eğer uçakla gidiyorsanız havaalanına ulaştıktan sonra Göcek civarına gitmek için birkaç seçeneğiniz var;

*Taksi: Dalaman Havalimanı’nda taksi bulmak kolay iş, ancak ucuz bir iş değil. Dalaman’dan Göcek’e taksi yaklaşık 90TL civarında tutuyor (bu fiyat sık sık güncelleniyor, 5-10 TL oynarsa bize çemkirmemenizi rica edeceğiz). Taksilerin civardaki yerlere ulaşım için sabit bir fiyat listesi var, isterseniz Antalya’ya bile götürüyorlar. Güncel fiyat listesine şuradan ulaşabilirsiniz.

*Transfer: Eğer kalabalık bir grupsanız havaalanından gideceğiniz yere ulaşmak için Vito tarzı bir araca ihtiyacınız olabilir. Bunun için de Vodafone, Turkcell, vb firmaların sağladığı indirimli transfer seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Ama yok indirimli fiyatlar için bilmem kaç zaman önceden aramanız gerekiyordu, yok çok büyük bir yoğunluk var, aracımız yok gibi kurumsal, uyuz söylemlere maruz kalmak istemiyorsanız size yerel ve güvenilir bir transfer şirketi önerebiliriz; Göcek Turizm.

göcek

*Havaş: Havaalanından Marmaris ve Fethiye’ye Havaş’ın servisleri kalkıyor. Göcek Fethiye yolu üzerinde olduğu için servis oraya da bırakıyor, binerken nerede ineceğinizi söylemeyi unutmayın. Aynı şekilde dönüşte de havaalanına gitmek için bu servisi kullanabilirsiniz. Servis saatleri için şuraya göz atın.

*Araba Kiralama: Evet gelelim araba kiralamanız konusunda ısrarcı davranacağımız bir gezi rehberine daha. İstanbul’dan taa oralara kadar gitmişken eğer Mavi Yolculuk, yelken veya başka spesifik bir aktivite için gitmiyorsanız, sadece Göcek’te kalmak istemeyebilirsiniz, haklısınız. Çünkü civarda günübirlik keşif yapabileceğiniz birçok yer var. Bu keşifleri en kolay şekilde nasıl yapabilirsiniz? Arabayla. Eğer gezinize Dalaman Havalimanı’ndan başlayacaksanız orada araba kiralayabileceğiniz birkaç firma mevcut.

göcek konaklama

Göcek’te Konaklama

Göcek’in denizi şöyle güzel böyle güzel, civarda İNANILMAZ koylar var dedik biliyoruz. Ama şöyle bir sorun var ki, Göcek’te plajı bulunan sadece 2 tane otel bulunuyor; biri otelden kalkan golf arabalarıyla ulaşabileceğiniz bir plajı olan D-Marin, biri de tekneyle karşı koydaki plajına ulaşabileceğiniz Rixos. D-Marin aynı zamanda içinde restoran/barların, market gibi yerlerin,  100 kişi bir araya gelsek satın almaya gücümüzün yetmeyeceği türden yatların bulunduğu bir marina.

Bu iki otelin de fiyat skalası biraz yüksek. Dolayısıyla kasabada bulunan butik otellerin birinde kalarak denize girmek için alternatif yerler bulmak daha mantıklı bir seçenek olabilir. Uygun otel bulmak için otelz.com‘a göz atabilirsiniz, orada bölgedeki birçok otel seçeneği mevcut. D-Marin’in plajına otel misafiri değilseniz bile günlük bir ücret ödeyerek giriş yapabiliyorsunuz, o konudan aşağıda daha detaylı bahsedeceğiz.
göcek muğla

Göcek’e Ne zaman Gidilir? 

Şimdi size kimsenin haberdar olmadığı, sadece oitheblog.com’da bulabileceğiniz çok önemli bir ipucu paylaşacağız; Denize girmek için en ideal dönem yaz ayları. Tamam muhteşem şakalarımızı bir yana bırakıyoruz. Çünkü size aslında gerçekten de kayda değer bir öneride bulunacağız. Mümkünse Temmuz-Ağustos aylarında Göcek’e gitmekten kaçının. Çünkü güneşe çıktığınızın saniyesinde derinizin soyulmaya başladığını görebileceğiniz, beyin hücrelerinizin buharlaşmaya başladığını hissedebileceğiniz bir sıcakla karşılaşma ihtimaliniz çok yüksek. Sonra otel odasında ya da evde klimanın olduğu oda dışında başka bir yer keşfetme şansınız olmayabilir. İdil’in annesini bile görmekten vazgeçmesine sebep olabilecek bir sıcaktan bahsediyoruz. (ANNE SENİ ÇOK SEVİYORUM)

Haziran ve Eylül aylarında da Göcek’te denize girmek için gayet yeterli bir sıcaklık oluyor. Deniz bir tık daha soğuk olabilir ama bizce bunu göze almaya değer! Üstelik uzun zamandır giyemediğiniz, dolabınızın bir köşesinden size hüzünlü bir şekilde bakan o ince hırkaları piyasaya çıkarabilirsiniz, çünkü akşamları serin olma ihtimali bile var.  Bu Hollywood ünlüleri hangi mevsimde yaşıyor da kısacık şortun üzerinde uzun kollu hırka giyip çıkıyor ulan derdinizi burada sonlandırabilirsiniz, yaşasın.

göcek

Mayıs ve Ekim aylarında da Göcek sizi ufak sürprizlerle şaşırtabilir, ya da siz soğuk su seven çılgınlardansanız zaten hava durumunu pek de umursamıyor olabilirsiniz. Bizim bu aylarda denize girmek gibi bir beklentimiz olmadığından, Göcek ve civarında yapılacak başka aktivitelere odaklanmayı seviyoruz.

Geri kalan sonbahar- kış aylarında ise (ayları yazmaya üşendik), genellikle yağmurlu ve serin bir hava oluyor. Yine dahice bir açıklama ile geldik, biliyoruz. Bu dönemlerde Göcek’e herhangi bir sebepten ötürü gitmiyorsanız, özellikle bir gezi planlamanız için bir sebep bulamadık açıkçası. Aslında tam da bu noktada “Ay İstanbul çok yordu şekerim”cilik yapmak için harika bir zaman olabilir.  Bu aylarda uçak biletleri de bayağı uygun oluyor, bir haftasonu kaçamağı için neden olmasın?

göcek rehberi

Göcek’te Denize Girilebilecek Yerler

*Göcek D-Marin: Yukarıda da söz ettiğimiz gibi aslında Göcek’in içinden denize girebileceğiniz tek bir plaj var; D-Marin. Plaj geçen yıllarda Mısır’dan getirdikleri kumlar sayesinde tamamen kum oldu. Eğer otelde konaklamıyorsanız günlük bir ücret ödeyerek plajı kullanabiliyorsunuz. Ücretler haftasonu ve haftaiçi farklı. Ücretleri her sene değiştiriyorlar dolayısıyla bu konuda net bir bilgi almak için oteli aramanız en mantıklı olacaktır. Evet fiyatlar yüksek, ancak plajı ve denizi hakikaten çok güzel. Ayrıca plajda yemek yiyip bir şeyler içebileceğiniz Breeze adlı bir restoran var. Bir de bu sene plajın üst kısmına Japon mutfağı olan Q Lounge diye bir yer açtılar. Eğer yemek yemeyecekseniz de bir kokteyl içmek için uğrayabilirsiniz, özellikle günbatımında manzarası şahane. Eğer plaja girmeyecekseniz ve yalnızca bu mekanlara gidecekseniz giriş için ayrıca bir ücret ödemeniz gerekmiyor, aklınızda bulunsun..

*İnlice: Eğer Göcek yakınlarında deniz girmek için D-Marin dışında alternatif bir yer arıyorsanız yaklaşık 10 dakika uzaklıkta bulunan İnlice plajına gidebilirsiniz. Arabanız yoksa Göcek’ten İnlice’ye giden dolmuşlar var. Şezlong için bir ücret ödemeniz gerekiyor. Ayrıca bir şeyler yiyip içebileceğiniz ufak bir tesis de var.  

dalyan
Göcek Civarı Keşfedilecek Yerler

Göcek’in küçük bir yer olduğu konusunda artık ikna olmuşsunuzdur diye düşünüyoruz. Size burası için, offline haritanızı indirin, gezilecek yerler listesi hazırlayın, şu mekana gidin, şuranın kahvesini ya da içkisini deneyin gibi önerilerle gelmiyoruz. Oh be!

Şimdi sıra, bu yazıda 123124 kez vurguladığımız, Göcek civarında keşfedebileceğiniz, günübirlik ziyaret edebileceğiniz noktalara geldi.

Dalyan: Sizi bilemiyoruz ama biri bize Dalyan hakkında bildiğiniz tek bir kelime söyleyin deseydi aklımıza ilk “çamur” gelirdi. Evet konuya bu kadar sığ yaklaşıyoruz çünkü Dalyan’ın gerek turistler gerek de Türkler arasında en ilgi çekici noktalarından biri kaplıcaları ve çamur banyosu. Çamur banyosu hakkında daha önce bir şey duymadıysanız sizin için ufak bir özet geçelim; vücudunuzu kaplıcadaki çamura buluyorsunuz, civarınızdaki çamur kaplı insanlarla freak show gibi takılıyorsunuz. Bu kaplıcanın insanı bilmem kaç sene gençleştirdiğine, her bir halta şifa olduğuna dair bazı söylemler var.. Sevgiliniz mi aldattı? Hemen çamura girin. En yakın arkadaşınızla kavga mı ettiniz? Çamur. Sınavlarınızdan geçemiyor musunuz? Ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Her derde deva..

iztuzu plajı

Tamam ciddileşiyoruz. Dalyan’da en çok ilgi gören yerlerden biri de İztuzu Plajı. Denizi ve 4.5km kadar uzanan kum plajı civarda denize girmek için en iyi alternatiflerden biri. Evet bu başlı başına gitmek için yeterli bir sebep olabilir ama şimdi size burası için daha da heyecanlanacağınız bir bilgi vereceğiz; burası Caretta Caretta dolu! Caretta Carettalar Mayıs’tan Eylül’e kadar uzanan dönemde saat 20:00-06:00 arası plaja yumurtalarını bırakıyorlar. Caretta Carettaları ve yumurtalarını korumak adına bu saatlerde plaja girmeyi yasaklamışlar. Ama görmek istiyorsanız plajın hemen yakınındaki kaplumbağa rehabilitasyon merkezine gidebilirsiniz. Tabii denizin içinde de boy gösterdikleri oluyor. Hatta korkutmak gibi olmasın ama insanlara saldırdıkları da. Ama bizim onlara verdiğimiz zararın yanında tabii ki onların ki hiçbir şey değil, daha fazlasını yapsalar yeridir. Neyse. Rehabilitasyon merkezinde pervanelerden, oltalardan yaralanmış, genel olarak insanlar tarafından zarar görmüş kaplumbağaları iyileştiriyorlar ve ziyarete açık.

iztuzu caretta caretta

Dalyan tarafında yapabileceğiniz bir başka aktivite ise tekne turuna katılmak. Merkezden kalkan tekneler civardaki koyları, Kounos antik şehrini ve kaya mezarlarını gezdiriyor. Bazı turlar kaplıcalara da uğruyor. Hatta isterseniz yalnızca Caretta Carettaları izlemek üzerine bile bir tura katılabilirsiniz. Tekneyle çıkarsanız İztuzu plajının batı tarafında kalan Dalyanağzı Plajı’na da gidebiliyorsunuz, aklınızda bulunsun.

Fethiye-Ölüdeniz: Fethiye’de de çevredeki birçok yer gibi yapılacak en büyük aktivitelerden biri denize girmek. Bunun için harika bir yerdesiniz, çünkü Fethiye bu konuda tam bir cennet. Kelebekler Vadisi, Kabak Koyu, Belcekız, Çalış, Kıdrak gibi onlarca güzel koy ve plaj var. Ama şüphesiz Türkiye ve hatta dünya çapında en bilinenlerinden biri Ölüdeniz. Üstelik Göcek’e yalnızca 40km kadar uzaklıkta, gitmemek için bir bahaneniz yok! Google’a Ölüdeniz yazınca kuşbakışı görüntüsüyle karşılaşıp “vaay vuuu” gibi tepkiler gösterebilirsiniz (vay vuu diye tepki mi olur ya), ama gittiğinizde durumun pek de bu şekilde olmayacağını itiraf etmek zorundayız. Evet denizi gerçekten çok güzel ama sizi hayal kırıklığına uğratmamak bizim görevimiz. Eğer bu şekilde bir manzara görmek niyetindeyseniz, sizi bölgenin bir başka popüler aktivitesi olan yamaç paraşütüne alalım.

saklıkent

Saklıkent– Bu civarda kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biri de Göcek’e yaklaşık 70km uzaklıkta olan Saklıkent. Uzunluğu yaklaşık 18km kadar olan ve iki dağ arasında kalan bir kanyon burası. Kanyonun içini görebilmek için buzzz gibi bir suyun içine girip yürümeniz gerekiyor. Ayağınızı suya soktuğunuz anda tüm hissiyatını kaybedip ayağınızın varlığını sorgulamanızın söz konusu olacağı bir soğukluktan bahsediyoruz. Tabanı yer yer taş ve kaygan olduğu için özel ayakkabı şart, bunun için de isterseniz orada lastik ayakkabı kiralayabiliyorsunuz. Ayrıca suda ciddi bir akıntı da söz konusu. Bazı noktalarda halata tutunarak yürümenizi gerektirecek kadar sert bir akıntı olabiliyor. Değer mi? Bizce çok güzel bir yer ve en azından biraz içine doğru yürümeye değer.

Akyaka: Bu civarda Azmak Çayı gibi güzel bir gerçek var. Suyun alabileceği en duru halini almış bir çayın, civarında ayağınızı suya sokup çay kahve içebileceğiniz küçük tesislerin, kitesurf ile popülerleşmiş plajın olduğu bir yerden bahsediyoruz.; Akyaka. Siz yine de çok da büyük bir beklentiyle gitmeyin, çünkü aslında birkaç saat geçirdikten sonra çok da bir olduğu söylenemez. O sağda solda gördüğünüz övgüler biraz “blogger abartması”. Ama özellikle Marmaris tarafına geçecek olursanız yol üstünde bi’ uğrayıp kendi gözünüzle görebilirsiniz.

Marmaris: Hazır konu Marmaris’ten açılmışken orayı de ele alalım. Aslında daha geçen sene tam anlamıyla keşfettiğimiz bir yer Marmaris. Öncesinde orayla ilgili kontrolümüz dışında bir önyargımız vardı; aslında çok da bir olayı yok ve sadece turistler güzel olduğuna dair ikna edilebilir. Evet, nihayet gittiğimizde aslında Marmaris ile ilgili hiçbir fikrimiz olmadığını anlamış olduk. Selimiye, Bördübet, Orhaniye, Söğütköy gibi yerleri keşfettikten sonra orayla ilgili algımız tamamen değişti. Hemen çok acil plan yapın Marmaris’i kaçırmayın gibi iddialı söylemlerde bulunamayabiliriz belki ama o taraflara gitmişken bi’ uğrayabilirsiniz. Marmaris Göcek’e yaklaşık 100km.

datça

Datça: Datça’ya günübirlik bir gezi mantıklı olur mu bilemiyoruz, çünkü civarında gezebileceğiniz Eski Datça, Knidos ve denize girebileceğiniz Ovabükü, Hayıtbükü, Palamutbükü gibi birçok seçenek var. Bizce burayı tam anlamıyla keşfetmek için 1-2 kalınabilir. Ama yok efendim benim vaktim yok ama oralara yaklaşmışken Can Yücel’in izinde şu Datça’yı bir gezeyim derseniz, Göcek’ten yaklaşık 160km mesafede.

*Bu arada biz Akyaka-Marmaris-Datça üçlüsünü Göcek’ten başladığımız roadtrip ile keşfetmiştik. Bu üçlü için işinize yarayabilecek şöyle bir rehberimiz de var, ilgilenenlere duyurulur.

Kaş: Gezilecek, görülecek çok yeri var, burası ayrı bir geziyi hak ediyor diye yıllardır bir türlü ayak basamadığımız Kaş’tan bahsedelim biraz da. Kafanıza koyarsanız Göcek’ten günübirlik bile ziyaret edebileceğiniz bir mesafede aslında, yaklaşık 140km. Biz kafaya koyma ama henüz harekete geçmeme aşamasında olduğumuz için keşfedememiş olduğumuzdan hakkında atıp tutmayalım. Ama son zamanlarda Kaputaş ve Patara Plajları, antik kent, Kral Mezarlıkları, Meis Adası gibi görmeye niyetlendiğimiz birçok yeri var. Bir de Kaş’ta dalış, yamaç paraşütü yapma gibi popüler aktiviteler va kir, sanki o civarda yapmadan dönenleri dövüyorlar gibi bir durum söz konusu.

göcek fethiye tekne turu

Göcek’te Tekne/Yelken Meselesi

*12 Adalar Tekne Turları: Göcek civarındaki koyları gezmek niyetindeyseniz, yapmanız gereken şey belli, “12 Adalar Tekne Turu”na katılmak. Yassıca Adaları, Tersane Adası, Kleopatra Koyu, Bedri Rahmi Koyu, Domuz Adası gibi birçok yere uğruyor bu tekneler. Bu turların ve koyların turistik noktalar haline gelmiş olduğunu söylemek durumundayız, sizden saklayacak değiliz. Özellikle yazları ve haftasonları koylarda denize girebilecek yer bulamayacağınız kadar kalabalık olabiliyor. Ama bu koyları başka türlü görmeniz pek de mümkün değil. (Aşağıda belirteceğimiz alternatif seçenek dışında tabii). Göcek merkezinde bulunan marinaya uğrarsanız tur şirketlerini görüyor olacaksanız. Bunlardan aklınıza yatan herhangi birini ayarlayabilirsiniz.

*Tekne Kiralama: Gelelim yukarıda bahsettiğimiz alternatif seçeneğe. Bahsettiğimiz gibi 12 Adalar tekne turları biraz turistik ve bunaltıcı olabiliyor. Bunun için yapabileceğiniz en iyi şey aslında günübirlik özel bir tekne kiralamak. Bunun için yapmanız gereken şey 1. Uygun bir kaptan ve tekne bulmak, 2. Bütçeyi bölüşebileceğiniz eğlenceli, kafa dengi bir arkadaş grubu olmak. Eğer bu ikisini yapmayı başarabilirseniz çok daha keyifli bir tur yapacağınızın garantisini verebiliriz. Hem teknede daha rahat edebilirsiniz, hem de turistik yerlerin dışında daha bakir, daha özel koylara da uğrayabilirsiniz. Uygun bir tekne ve kaptan meselesini yine Göcek merkezinden çözebilirsiniz, ama bu sefer biraz pazarlığın dibine vurmanız gerekebilir.   

göcek yelken

*Yelken: Yelken yapmak, öğrenmek gibi bir tutkunuz varsa, ya da ortamlarda anlıyor gibi yapıp aslında hiçbir fikriniz yoksa ve artık bu sorununuzun üstesinden gelmek istiyorsanız, çok doğru bir adresteniz, bu konuda Göcek’i çok seveceğinize eminiz. Göcek’te yelken öğrenebileceğiniz kurslar, hatta yaz okulları var. Ayrıca her yıl burada, dünyanın birçok farklı yerinden insanların geldiği Regatta gibi birçok yelken yarışı da oluyor. İşi öğrendikten sonra yelken piyasasına adınızı altın harflerle yazdırmak niyetindeyseniz bu yarışmalara da katılabilirsiniz. Konuyla ilgili HİÇBİR fikri olmayan bir ikili olarak size daha fazla detay vererek biliyormuşuz gibi yapmak istemiyoruz. Eğer bu konuyla ilgili bir ilginiz varsa mutlaka araştırın, eminiz karşınıza iyi seçenekler çıkacaktır.

Göcek Yeme-İçme İpuçları

Olur da bir gün Göcek’e ilk defa ayak bastığınızda bir arkadaşınız ya da tanıdığınız “Göcek’te pek fazla insanın bilmediği acayip tatlı bir yer keşfettim, gel seni oraya götüreyimcilik” yapmaya çalışırsa bilin ki DEV saçmalık. En azından şimdilik durum böyle. Çünkü Göcek’teki restoran/ mekanların adını ve yerini ezberlemeniz için 1 kez ayak basmanız ve dolaşmanız yeterli. Bu tabii ki orada bulunduğunuz birkaç gün içinde hep aynı yerde yemek yiyeceksiniz ya da hiç alternatif yok demek değil. Sadece sizi, yeme içme konusunda sayfalarca öneri vermeyeceğimiz konusunda hazırlamaya çalışıyoruz. Yıllardır Göcek’e giden insanlar olarak şimdi size çok nokta atışı birkaç yer söyleyeceğiz.

göcek restoran

Deniz kenarında bir yerde olmak rakı balık gerektirir diyenler için; Can veya Limon Restoran

Her çeşit mutfaktan yemek bulabileceğiniz, kahvaltı, gündüz veya gece içkisi, sabah kahvesi için de gidebileceğiniz, oldukça samimi bir ortamı ve çalışanları olan West Cafe.

Canınız çok acil Japon mutfağı çektiyse, sushi yemeden yaşama daha fazla tutunamayacağım diyorsanız Q Lounge.

Yemek konusunda garanticiyseniz, bildiğiniz yerden şaşmıyorsanız Günaydın Et Lokantası.

Bildiğiniz dünya mutfağı yemekleri için Breeze.

*Yeme içme konusundan bahsederken Göcek’teki fiyatlara da bi’ değinelim istedik. Küçük bir kasaba diye gidip, İstanbul fiyatları ile karşılaştığınızda şaşırmamanız için şimdiden uyaralım; Göcek genelindeki restoranlarda fiyatlar ortalamanın üstünde denilebilir. Alaçatı ya da Bodrum fiyatlarından şikayetçiyseniz, Göcek onlara kıyasla daha az popüler olmasına rağmen bu noktada oralardan aşağı kalır bir yanı yok.

11 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir