Bi’ İçki İçebileceğiniz En Tuhaf 10 Mekan

1. Red Sea Star Bar, İsrail: Dünyanın İlk Sualtı Barı

İronik bir biçimde balık restoranı olmadığını umduğumuz bu mekan, yemeğinizi yerken ya da içkiniz içerken deniz altını gözlemleyebileceğiniz, sevgilinize evlenme teklifi ederken arka planda bir ahtapot ile göz göze gelebileceğiniz, tuhaf bir yer.

a96749_a487_underwater-bar2

2.Skelaton Bar, İsviçre: İskeletlerden Oluşan Bar

Alien’ın setindeki tasarımcılardan biri olan Hans Rudi Giger tarafından tasarlanmış. Her yeri kemiklerden yapılmış gibi görünen mekan, Hanscığımız sağolsun, gerçekten de Alien’ın setini aratmıyor.

a96749_a487_The-Skeleton-Bar

3. Hobbit House Bar, Filipinler: Yalnızca Cüceler Tarafından Servis Yapılan Bar

Hobbit House, adından da anlaşılabileceği üzere, oldukça kısa boylu kişilerin kontrolünde. Olaylar nasıl bu şekilde gelişmiş bilmiyorum ama, buradaki tüm servis elemanları cüceler ve onlar dışında hiç kimse servis elemanı olarak kabul edilmiyor.

a96749_a487_dwarves3

4. Chillout, Dubai: Buzdan Yapılmış Bar

Buz Bar’a dünyanın birçok yerinde rastlamak mümkün. Ancak Dubai’de her şeyi aşırı ihtişamlı yaptıkları için, buzu bile Bülent Ersoy’un buzuna çevirmişler. Ama bu sefer güzel olmadığını söyleyemeyeceğim. Buz Bar’a girerken, size verilen kalın kıyafetleri giyiyorsunuz ve buzların üstünde oturarak içkinizi yudumluyorsunuz.

a96749_a487_ice-bar

5.Casa Pocho, İspanya: Barmenlere Hakaret Etmeniz Gereken Bar

Hakaret derken ana avrat küfür etmekten bahsetmiyorum. Mantık şu: Eğer barmene, basit küfürler kullanmak yerine, yaratıcı bir biçimde hakaret edebilirseniz, bedava içki kazanıyorsunuz. Barmen kendisi özellikle belirtmiş, “son of a bitch” demek yasak, olur da giderseniz, dayak yemeyin sorumluluk kabul etmem.

a96749_a487_insult-bar

6. Clinic Bar, Letonya: Hastane Temalı Bar

Bu barın teması hastane. Ortalıkta hemşire ve doktor gibi dolaşan, ellerinde makas, pamuk vs. ile gezinen insanlar var. Oturduğunuz koltuklar ise tekerlekli sandalyeler. Aşağıdaki görselde gördüğünüz hemşireler kadın mı, yoksa kadın kılığına girmiş erkekler mi karar veremedim. Ama iki türlü de pek iç açıcı görünmedikleri kesin.hospital-themed-restaurant-1hospital-themed-restaurant-3

7. Magic Restroom Cafe, California: Tuvalet Konseptli Mekan

Bu mekanda oturduğunuz yerlerden, arkanıza koyduğunuz yastığa, hatta masadaki tabağa kadar her şey tuvalet temalı.  Özellikle klozet biçimindeki tabağa koyulmuş bir yemek bittiğinde, görüntü gerçekten rezalet oluyor.

toilet-restaurant l

 

8. Gökyüzünde Yemek

Bunun için belli bir lokasyon yazmadım, çünkü fikir Belçika çıkışlı olsa da, şu ana kadar dünyanın birçok yerinde uygulanmış. Bildiğimiz yemek, ancak fotoğraflarda gördüğünüz üzere havada asılıyken yiyeceğiniz bir yemek.

Dinner in the Sky Brussels 2012Dünyanın En İlginç Mekanları

9. Airplane Restaurant, Singapur: Uçak Konseptli Mekan

Burada tema belli. Dışarıdan da içeriden de uçak görüntüsünde olan bu mekanda garsonlarınız hostesler ve pilotlar.DSC02859
10. Heart Attack Grill, Las Vegas: Yemeğini Bitirmeyenlerin Dövüldüğü Mekan

Bu mekanın özelliği çok. Garsonlar hemşire gibi giyinen seksi kızlar. Yiyeceğiniz yemeklerin özelliği ise, aşırı kalorili ve büyük yemekler olmaları. Öyle ki “Bypass Burger” adlı hamburgeri bitirebilene (ki kendisi 9982 kalori), ödül olarak “kişisel hemşireleri” veriliyor, ve mekandan ayrılırken arabaya kadar, seksi hemşirelerden biri tarafından, tekerlekli sandalyeleriyle birlikte götürülüyorlar. Olur da yemeğinizi bitiremezseniz, aynı kızlar size “şaplak atıyor”. (buraya if you know what i mean yazmak gerek heralde)
021712_ff_basso1_640e950657198bdcc09af086f8cb0f7827c

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir