Virgin Galactic: Geçen Angelina Jolie’yle Uzaydayız..

virgin-galactic-space-travel

Konumuz birkaç senedir gündemde olan ve hakkında düşünüldüğünde ‘nasıl ya bu da mı oldu’ tepkileri yaratan ‘Virgin Galactic’, yani dünyanın ilk ticari uzay uçağı. Richard Branson’ın kurucusu olduğu Virgin Holding’inin Virgin Atlantic, Virgin Mobile, Virgin Records gibi 400 şirketinden sonra son açılımı olmakla birlikte, dünyada uzay turizmi altında kayda değer bir gelişim sağlamıştır. Uzay turizmi ne ya?

virgin-galactic-6

‘Ben dünyayı yeterince gezdim, biraz da uzaya açılmak istiyorum, köşede duran $250,000’ım var’ diyorsanız siz de bu uçakla 2 saatlik bir uzay yolculuğu yapabilirsiniz. Hem de Brad Pitt, Angelina Jolie, Katy Perry, Ashton Kutcher, Justin Bieber, Stephen Hawking, Kate Winslet, Leonardo DiCaprio gibi ünlülerin arasında. Dönüşte Justin Bieber’ı başka bir gezegende bırakıp dönmek isterseniz ben bir şey görmedim, duymadım.

Tabi bu uzay uçağının arkasında geniş çaplı ve yıllardır süren teknik araştırmalar ve deneme uçuşları var. Yine de ben şahsen işin ucunda Brad Pitt bile olsa henüz bu kadar aksiyona atılmaya hazır değilim. Ama detaylarını merak ediyorsanız Virgin Galactic official sitesini ziyaret edebilirsiniz: http://www.virgingalactic.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir