Yerlisinden Budapeşte Gece Hayatı Tavsiyeleri

Pek sevgili Budapeşte bağımlısı arkadaşımız Hakan Dağlıoğlu ile yaptığımız Budapeşte röportajından sonra şimdi de yerlisinden budapeşte gece hayatı tavsiyeleri aldık. Öyle ki, gaza gelip hepsini birinci tekil şahıs aktarıyoruz, çünkü sayesinde gitmiş kadar olduk.  Önümüzdeki dönemlerde Budapeşte’ye gitme niyeti olanlar için eğlenebileceğiniz, güzel vakit geçirebileceğiniz türlü türlü mekan aşağıda mevcut.

Budapeşte’nin En İyi Kulüpleri

studio-budapest

Studio: Budapeşte’nin en iyi club’ıdır. Bana göre eğlencenin tek adresidir ve içerisi bayağı bir büyüktür. Yaz ayları hariç her ay açıktır. Ben anlatmayayım siz en iyisi şuradan izleyin. Özellikle belirtmek isterim ki link özel bir partiden değildir, çünkü bu club her zaman böyledir, şahanedir, müthiştir.

White Angel: Bu adam hiçbir şey söylemiyor diyeceksiniz belki ama, ben yine bir şey söylemeyeyim. Benim de bulunduğum Halloween’den bir video şurada mevcut. Mekân hakkında size yeterince fikir verir sanırım.

mdl_white a_38

Dokk Beach: Kendileri tam bir “open air disco” olarak tanımlanabilir.  İçinde bir de sarhoş olan insanların atladığı havuz vardır ve mekan bu özelliği ile nam salmış durumdadır. Buradan Tuna nehrinde gece gezmek için kısa süreli sürat tekneleri de kalkar. 3-4 kişi birleşip tekneye girin derim, zira eğlenceli ve unutulma bir deneyim oluyor. Unutmadan ekleyeyim, yalnızca yazın açık.

Bed Beach: Dokk Beach benzeri, içerde beyaz koltukları ve adından da tahmin edebileceğiniz üzere yatakları olan, güzel müzikler çalan zaman zaman özel partiler olan ve özellikle o zamanlar gidilmesi gereken bir mekân. Bu da Dokk Beach gibi yalnızca yazları açıktır.

mdl_1218042416Dokk Club: Dokk Beach’in kış alternatifi olarak tanımlanabilir.

Bu kulüplerin hepsi Arpad Hid denilen Budapeşte’nin Margit dışında bir diğer adasında konumlanmıştır. İçeri girişler genellikle 1500-2500 Forint arası değişir. Adada yalnız gece kulüpleri olduğu için adına zaman zaman Parti Adası da denilir. Burada ki gece kulüpleri genelde Cuma-Cumartesi günleri açıktır.

Tam üst düzey club olmasa da idare eder olan yerler: İlk dördüne gitmenizi şiddetle tavsiye ederim iyi eğlenirsiniz.

Urimuri
Ötkert
Romkert
Trafiq
Moulin Rouge
A38

Publar-Barlar

Szimpla Kert: Tam bir rahatlama, sakin bir akşam geçirme mekanı. Mutlaka gidilesi pizzası yenilesi birası içilesi yerdir. İçerideki konsept tasarım bambaşka, hiçbir yerde yoktur sanırım. İçeri giriş ücretsizdir.

FALL_Magazine_Szimpla_KertCorvintetö: Techno müzik sevenler için ideal bir mekan. Kapalı bir mekân olmasına karşın terası da mevcuttur. Erasmusluların uğrak yeri. İçeri giriş ücretsizdir.

Morrison’s Music Pub 1-2-3: Morrison’s 1 küçük şirin bir pub olmakla beraber içeride ortalama bir dans pisti de vardır. Karaoke için biçilmiş kaftandır. Morrison’s 2 açık terası olan aynı zamanda 4-5 farklı dans pisti olan altlı üstü fazlasıyla eğlendiren bir pub-bar karışımı yerdir. Mutlaka aşağıdaki dans pisti açık olduğu zaman gidilmelidir. İçeri giriş 10’a kadar 500 forint ve bu fiyatın içine 3 bira dahil.

godorInstant: Yine bir Erasmuslu mekânıdır. İçeri giriş ücretsizdir.
Doboz: Retro bir mekândır kendileri. İçeri giriş ücretsizdir.
Gödör: Bahçesinde sandalyeleri masaları olan yazın uğrak yeri. Bence kesin gidilmeli.
Piaf: Instant’ın sokağında yer alan belki yarım saat bir saatlik uğranılması gereken bir mekândır.

 

9 Comments

 1. I believe this is genuinely in essence the most critical details personally. And i’m satisfied studying the publish. However must statement on few of basic points, The web net site design is best, the true material content articles is truly outstanding : Deb. Outstanding work, cheers

 2. Amazing conquer ! I wish to apprentice even though you amend your internet website, how could I subscribe for a website site? The account aided me a acceptable deal. I had been a minor little bit acquainted of this your broadcast presented bright distinct principle
  camisetas originales http://camisetas-divertidas.asktorihartman.com

 3. Greetings! I’ve been follоwing your website fοr
  sоme time now аnd finally got the courage to go ahead and gіve you a shout out fгom Austin Texas!
  Јust wаnted to saу kеep up the great wοrk!

 4. Burada rehberlik yapan birisi olarak Budapeste hakkinda guzel seyler gormek ve okumak cok hos. Resimler cok canli. Herkesi bir gun bu guzel sehirde gormek dilegi ile

  • Uğraş

   Mrb. Orta avrupa turu için rehbere ihtiyacımız var. Lütfen iletişime geçelim.

 5. hasan

  i’m going to Hungary but i have been worried a little . Because i can prefer to Poland :( Budapeste seems really nice … But warsaw ?

 6. Budapest seems really colourful. I will put it for my first place for Erasmus plan. Anayway pictures are great. Thanks

 7. Budapeştede alternatifleri ararken sitedeki resimlere bakıp birazda gaza geldik :) Budapeştede bir turkçe rehber bulduk ( http://www.budapestetur.com ) ve alternatif bir tur istedik. Tam anlamiyla harikaydi. Tüm resimdeki yerler ve artı bir sürü yeri iki gün boyunce gezdik. En çok hoşumuza gidende ikinci el dükkanları ve bit pazarıydı. Harika yağlı boya tablo buldum 80 euroya…..

 8. Makalelerinizi ilgiyle takip ediyorum

Leave a Reply