Vizelerin Efendisi: Amerika Vizesi Alma Sanatı

2986774792_f75d38b1c8_z

Daha önce yazdığım Schengen vizesi içerikli yazıya gösterilen çılgın ilgi sonucu, anladım ki bizim ülkece bu vize konusunda kafamız karışık. Zaten benim böyle bir yazı yazmaya karar verme sebebim de, ilk vize alma girişimim öncesinde kafamda oluşan onlarca soruya hiçbir net cevap bulamamış olmamdı. O yüzden, daha önce de söz verdiğim gibi, Amerika vizesi konusuna parmak basmaya karar verdim.

Amerika vizesi, çoğu insana göre, tüm vizeler içinde en göz korkutanıdır. “Ay mülakata gireceğim ne giysem?” ya da mülakata gireceğinizi söylemeniz sonucu verilen “Sakın annenin kuzeninin küçük oğlunun orada olduğunu söyleme, yoksa seni orada kalacak zannederler” tavsiyeleri gibi türlü türlü saçmalıklar havada uçuşur genelde. Siz boşverin tüm o söylenenleri. Ben geçen sene, yaklaşık 3 dakika içinde 10 senelik vizeme kavuşmuş biri olarak, sizi mümkün olduğunca bu konuda aydınlatacağım.

Başlamadan ekleyeyim, hangi vize tipi için başvuracak olursanız olun, toplamanız gereken belgelerin en güncel ve en doğru haline şuradan ulaşabilirsiniz.

1.Fotoğraf

Öncelikle fotoğraf işini halletmenizde fayda var. Çünkü birazdan söz edeceğim elektronik başvuru formunu doldururken fotoğrafınıza ihtiyaç olacak. Eğer fotoğrafınız mevcut değilse ya da yanlış ebatlardaysa, doğru fotoğrafı mülakata gittiğiniz zaman yanınızda götürmeniz gerekiyor. Fotoğrafın nasıl olması gerektiğini, fotoğrafçılara gidip “Amerika vizesi için fotoğraf çektireceğim” şeklinde belirterek öğrenebilirsiniz. Öyle kafanıza göre gidip arkası mavili vesikalık falan çektirmeye kalkışmayın. Arka fon beyaz olacak, fotoğraf “son 6 ay içinde” çekilmiş olacak gibi kriterler mevcut.

2. DS-160 Formu

Gerçekleştireceğiniz en önemli adımlardan biri bu formu doldurmak. Başvurunuzun büyük bir kısmını bu adımda tamamlamış oluyorsunuz zaten. Bu formla ilgili en önemli nokta, formun randevu tarihinizden en az 3 iş günü önce tamamlanmış olması gerekmesi. O kadar önemsiyorlar ki, o şekilde yapılmadığı takdirde bir kez daha randevu almanız gerekiyor. Forma şuradan ulaşabilirsiniz.

Başvuru forumdan bir bölüm:

ds156trimage2

3. Başvuru Ücreti

Başvuru için Kasım 2014 itibariyle 160$ gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor. Bu ücret, turistik vize harici vize türleri için daha da artabiliyor. Ödemeyi randevu alırken web sayfası üzerinden kredi kartı ile, ya da  herhangi bir Akbank şubesine giderek yapabiliyorsunuz.(reklam almadım, hakkaten sadece oraya ödenebiliyor) Eğer bankadan hallederseniz, karşılığında size verilen dekontu başvuru belgelerinizin içine eklemeniz gerekiyor. Ücreti ödemeden randevu alamıyorsunuz ve vize ücretini elçilikte ödemek gibi bir imkanınız yok. “Orada hallederiz” diye gaza gelmiyoruz.

4. Randevu

Randevu almadan önce yukarıda söz ettiğim formu dolduruyorsunuz. Ardından https://usvisa-info.com/ ‘a girerek, Türkiye seçeneğini seçtikten sonra, kendinize bir hesap oluşturuyor ve gereken bilgileri giriyorsunuz. Sonucunda size uygun olan randevu tarihlerinden birini seçiyorsunuz.(istiyorsanız telefon ederek de randevu alabilirsiniz, ama bence internet daha kolay) Bu noktada dikkat etmeniz gereken 2 önemli konu var. Birincisi yukarıda da söylediğim gibi başvuru formunu en az 3 iş günü önceden doldurmuş olmak. İkincisi bu işlemleri Amerika’ya gidiş tarihinizden mümkün olduğunca uzun bir süre önce başlatmak. Neden derseniz, yoğunluk durumuna göre, randevu tarihini 2 -3 hafta sonraya da verebiliyorlar. Dolayısıyla olaylar beklediğiniz kadar hızlı ilerlemeyebiliyor.

5.Mülakat

Geldik herkesin gerim gerim gerildiği, memura şirin gözükeceğim diye ağzını ayırdığı en heyecanlı kısma. Ne soruyorlar, nasıl bir ortam oluyor, baklava götürseniz vizeyi almanız garanti mi gibi soruları cevaplandırmadan önce size söyleyeceklerim var. Gerilecek bir şey yok. Öyle sandığınız gibi filtre kahve içen takım elbiseli bir adamla, boş bir odada masa başında 28 soru cevaplamayacaksınız. Bildiğiniz vezne gibi yan yana bölmelerin olduğu bir alanda, kalabalığın içinde 2-3 soru cevaplayacaksınız alt tarafı. Ortalıkla gözlüklü ajanlar, çatıda sniperlar falan da yok. Bekleme alanında ayağını poposunun altına almış oturan teyze de var, sakız çiğneyen taçlı gurbetçi de var. O yüzden sakin olun, panik yok. Bu arada, muhtemelen mülakata elinizde tapu, araba ruhsatı, hesap dökümü, artık Allah ne verdiyse gideceksiniz. Bunları sizden hiç istemeyebilirler. Bana sormadılar bile. Ama yine de yanınızda bulundurmanızda fayda var. Sonuçta amaç, Türkiye’ye döneceğinizi, orada kalmanız için bir nedeniniz olmadığını kanıtlamak.

Nasıl oluyor bu iş derseniz, öncelikle numara alıyorsunuz. Sıra size geldiğinde parmak izi taraması yapılıyor. Ardından bir kez daha numara alıyorsunuz, bu sefer mülakat için. Siz oraya gittiğinizde, sizinle konuşacak olan görevli, onlara önceden göndermiş bulunduğunuz forma çoktan ulaşmış olacağı için, size formu baz alarak bir takım sorular soruyor. Örneğin;

-Ziyaret amacınız nedir?

-Ne kadar kalacaksınız?

-Şu anda ne işle meşgulsünüz?

-Masraflarınızı nasıl karşılayacaksınız?

-Hangi şehre gideceksiniz?

Bu tip soruları, ister Türkçe, ister İngilizce cevaplandıracaksınız. İngilizce konuşabilirseniz güzel olur, ama bu sizi panik yapacaksa Türkçe de konuşabiliyorlar, hiç sorun değil, tamamen sizin yönlendirmenize bağlı. Sorulara vereceğiniz cevaplar “Hiçbir işle meşgul değilim, Amerika’da belki iş bulurum ve çaktırmadan yaşamaya başlarım, zaten halam da orada yaşıyor kalacak yerim de var” şeklinde değilse, ve elinizde Türkiye’ye döneceğinizi garantileyecek belgeler varsa, bir sorun yaşamayacaksınız.

large

Amerika Vizesi’nin en güzel yanı, öyle Schengen gibi 3-5 ay verip süründürmemesi. Veriyorlar 10 yıllık vizeyi, kafanız rahat ayrılıyorsunuz konsolosluktan. Zaten vizenizin onaylanıp onaylanmadığını size oracıkta söyleyiveriyorlar, yumurcak gibi sırıtıveriyorsunuz ya da çemçük gibi çıkıp gidiyorsunuz. İnanın Schengen ile uğraşmak daha sinir bozucu. Beklentilerine karşılık verdiğiniz takdirde, her şey yolunda ilerliyor ve alıveriyorsunuz vizeyi.

Birkaç ipucu daha vermek gerekirse:

-Öğrenciyseniz yanınızda öğrenci olduğunuzu kanıtlayacak bir belge ve transkript götürmeyi unutmayın.

-Giderken biraz düzgün giyinmeniz size bir şey kaybettirmez. En azından ciddiye alıyor izlenimi verebilirsiniz. Öyle Oscar’a katılıyor gibi de gitmeyin tabi.

-Konsolosluğa girerken içeri elektronik alet sokmamakta ısrarcı davranabiliyorlar. Buna telefon da dahil. Bu konuda bir çözüm üretmenizde fayda var. Ben tam konsolosluğun karşısındaki bir kafeye, 5 tl karşılığında bırakmak gibi bir çılgınlık yaptım. Döndüğümde hala oradaydı.

-Eğer tatil amaçlı gidiyorsanız, tatilinizin planlanmış olması önemli bir artı. Kesin olarak ne kadar süre kalacağınız, hangi otellerde konaklayacağınız gibi bilgileri net olarak verirseniz, daha güvenilir bir ortam oluyor.

-Pasaportum benim elime 1 hafta civarı bir sürede ulaştı ancak bunun 2 haftaya kadar uzadığına da şahit oldum, bu işin net bir süresi yok.

http://turkish.turkey.usembassy.gov/gocmen_olmayan_vize.html şuradan her türlü bilgiyi edinmeniz mümkün.

-Son olarak, tüm vize uygulamalarının allah belasını versin, açın Imagine falan dinleyin.

80 Comments

 1. Atakan Türkoğlu

  Biliyorum. Saçma bir soru olacak ama, eşim bugün mülakata girdi turist vizesi için. Görüşmenin sonunda üzerinde “vizeniz onaylandı” yazan beyaz bir kağıt vermişler. Bizim sıkıntımız, eşimin Türkçesi biraz bozuk olan görevlinin en son söylediği cümleyi anlamamış olması. Yani “vizeniz onaylandı” mı dedi, “iyi yolculuklar” mı dedi ya da başka bir şey mi dedi bilmiyoruz. Sonuçta verilen bu beyaz kağıt resmi bir evrak değil. Bir yazıcıdan alınmış çıktı. Sorumu saçma kılan şey ise, bizim pasaportun elimize geçmesini beklemek yerine bu mesajı atıyor olmamız sanırım.
  Siz ne dersiniz? Vize başvurumuz onaylanmış mı?

  • oitheblog

   “Vizeniz onaylandı” yazan kağıttan yola çıkarak onaylanmış olsa gerek diye düşünüyoruz :)

 2. emoli

  selamlar,
  öncelikle yazın için teşekkür ederim. oldukça yardımcı olan bir yazı.
  benim anlamadığım bir konu var. d 160 başvuru formunu en az 3 iş günü önceden doldurmuş olmak gerekiyor demişsin. konsolosluğa telefon etmeden 3 gün önce mi, randevuyu alıp, randevu gününden 3 gün önce mi?
  birde formdaki diğer soruları da yaklaşık olarak anlatırsan (özellikle anlaşılmaz olabilecekleri) çok sevinirim.
  iyi çalışmalar…

 3. ben çok heyecanlıyım giderken sakinleştirici almalımıyım.233.09.2014 vise görüşmem var

 4. vedat

  Selamlar
  Çalıştığım iş yerinden ayrılıp askere gidip döndüm.Şuan çalışmıyorum ama eskı iş yerimden amerikadaki dil eğitiminden sonra bizimle çalışacaktır diye imzalı bir yazı aldım.Bunun bir faydası olur mu?Tek amacım 4 aylık bir dil eğitimi almak Amerikada.

 5. Eldemezra

  Valla benimde elimde is yerimin yazdığı mektup vardı gelince bizimle calismaya devam etcek diye zaten is yerim dil okulu için gönderiyordu yine de alamadım vizeyi her şeyim tamdi

 6. Fatih

  Merhaba

  Vize görüşmesine gitmeden önce bu sitede yazanları ve daha birçok yerde yazılanları falan okudum. Açıkçası çok korkuyordum (daha önce ret yedim) bugün randevum vardı (21.08.2015) Sıra bana geldiğinde. Şöyle bir diyalog gerçekleşti.

  -Merhaba
  – Merhaba

  – Nereye gideceksiniz?
  – New jersey New york,

  – Daha önce gittiniz mi?
  – Hayır

  – Ne için gideceksiniz
  – Eşimle yılbaşını geçirmek için

  – Ne iş yapıyorsunuz
  – Turist Rehberiyim

  – Daha önce yurtdışına çıktınız mı
  -Evet birkaç kere Avrupaya gittim

  – Ne okudunuz
  – MA tarih

  – Vizenizi onaylıyorum iyi yolculuklar…

  Kaç haftadır hazırladığım hiçbir kağıda bakmadı bile neden ret aldın diye sormadı halihazırda pasaportumu bekliyorum ne kadar verdiler bilmiyorum

 7. amerikan vizesi almak için otel mi göstermek yoksa tatil süresince kalacağımız evden davetiye mektubu almak mı daha faydalı olur teşekkür ederim

 8. Sakas

  Niye gidiyosun diye sordu,gezmeye gidiyorum dedim…ne iş yaptığımı sordu,cevapladım…hangi şehire gideceksin diye sordu,los angeles dedim…sadece ve sadece pasaportuma baktı 5 tane schengen olduğunu görünce yapıştırdı 10 yıllık vizeyi…herkese başarılar

 9. Ahmet

  Benim evrakların hepsi tamam randevu aldım ama bir hata yaptım malesef. Yanlışlıkla 6 ay önceki fotoğraf başvuru formunu ekliyeceğim yerine geçen 12 aylık foto’yu ekledim. Şimdi ne yapmam lazım mulakatım bile iptal olurmu?

 10. Sakas

  Ve bu arada eklemek istedim,bazı forumlarda suudi arabistana giriş çıkış yaptıysanız işiniz zor gibilerinden yorumlar okudum…alakası yok,suudi arabistan vizemde vardı,amerikanın sevmediği rusyanın bile vizesi vardı…ona rağmen hiç sorun yapmadan verdiler vizeyi…sadece iran için sıkıntı yapıyolar diye biliyorum

 11. Ahmet

  Iyi akşamlar benim bir sorunum var ben geçen gün amerikan vizesi için baş vurdum turist amaçlı olarak aralık ayında seyahat yapmak istedim 15 gün new york’a gitmek istedim ve evraklarım’da hiç bir eksiğim kesinlikle yoktu. Evliyim ve 3 tane çocuğum var banka dekontu otuzbin türk lirası da mevcutu du tapu ve aracım bile vardi ama mülakata girdim ve 3000 tl maaşım çok düşük bir rakam diye ret edildi ve çok şaşırdım açıkçası Soru: (1) Acaba minimum maaş ne kadar olmalı sizce turistler için? Soru: (2) Tekrar vize başvurusunda bulunabilirmiyim veya aradan ne kadar bir zamanın geçmesi lazım?

 12. Fatoş Ayşegül

  Bilgileriniz iç açıcı çok teşekkür ederim. Hayırlısıyla ben de aralık ocak gibi başvuru yapmayı düşünüyorum.
  Sanırım turist vizesinde pek sorun yok, sadece uzun süreli eğitim veya çalışma müsaadelerin de problem var gibi. Hepimize kolay gelsin arkadaşlar.

 13. Sulo

  Cezaevind3 yatmis oldugumuz engelmi evet yazacagiz 1 evet olacak hayir yazarsak konssolosluk uyanirmi onemli

 14. Ramo

  Arkadaslar meraba benim 14.12.2015 tarihinde vize gorusmem var orda nasil davranmaliyim daha 18 yasindan kucugum somestr tatilinde gidicem diye vize alicam acaba bana verirlermi? Mukavatname’ye gerek var mi?

 15. Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

  Amerika turist vizesi almak için B1/B2 Amerika vize tipine başvuru yapmak gerekmektedir. Amerika Vizesi nde Tüm işlemler online olarak yürütülmektedir.Amerika Vizesi Almak İçin İlk etapta yapılması gereken DS160 formunun doldurulmasıdır. Daha sonra Amerika vizesi için online randevu alınır ve görüşmeler Ankara Amerika Konsolosluğu ve İstanbul Amerika konsolusluğu tarafından yürütülür. Amerika Vize Başvuru esnasından Amerika vizesinin onaylanıp onaylanmadığı bilgisi Amerika konsolosluğu tarafından verilir. Eğer ki Amerika Vizesi onay alındı ise ortalama 3 iş gününde Amerika Konsolosluğu Amerika Vize başvuru esnasında seçilen ptt şubesine pasaportu gönderilir. Daha detaylı bilgi için lütfen http://www.globalvize.net/abd-vizesi

  Naile Gökçınar

 16. Amerika turist vizesi almak için B1/B2 Amerika vize tipine başvuru yapmak gerekmektedir. Amerika Vizesi nde Tüm işlemler online olarak yürütülmektedir.Amerika Vizesi Almak İçin İlk etapta yapılması gereken DS160 formunun doldurulmasıdır. Daha sonra Amerika vizesi için online randevu alınır ve görüşmeler Ankara Amerika Konsolosluğu ve İstanbul Amerika konsolusluğu tarafından yürütülür. Amerika Vize Başvuru esnasından Amerika vizesinin onaylanıp onaylanmadığı bilgisi Amerika konsolosluğu tarafından verilir. Eğer ki Amerika Vizesi onay alındı ise ortalama 3 iş gününde Amerika Konsolosluğu Amerika Vize başvuru esnasında seçilen ptt şubesine pasaportu gönderilir. Daha detaylı bilgi için lütfen http://www.globalvize.net/abd-vizesi

 17. Salam. Abi ben visani almisim ve green card ucretini (165 dollar) odemek istiyorum, amma bi turlu account yaratmak alinmiyor. Bilmiyorum sitede problem var yoksa ben beceremedim. Bana yardim ede bilirmisiniz?

 18. Damla

  Merhaba arkadaşlar , ben canada – Toronto’ya geldim İngilizce egitimi icin ve Amerika vizesini buyuk bir hata yapıp Türkiye’den almadım ..2 hafta once mülakatım vardı 2-3 soru sordu neden geldin nerde kalıyorsun neden Amerika’ya gitmek istiyorsun .. Cevapladım ve 1-2 dakika sonra üzgünüm sana vize veremiyorum dedi gelecek hafta bir kez daha basvurucam umarım alirim nerde hata yaptığımı da bilmiyorum :(((

 19. Elif

  Merhaba. Yazınızı çok faydalı buldum teşekkür ederim. Ben work and travel için gidicem onun vizesi içinde aynı şeyler geçerlimi ben sadece ingilizce mülakat var diye biliyordum?

  • Dilara

   Merhaba Elif,
   Benim de 2010 yılında WAT deneyimim oldu. WAT programı için verilen vize tipi değişmediyse J1 diye geçiyor. Danışmanlık firması aracılığıyla baş vurmuşsundur diye tahmin ediyorum. O yüzden komplike bir durum olmadıkça vize almakta sıkıntı yaşamazsın. İngilizce mülakat konusunda endişelenmene gerek yok bence. Ben ileri düzey İngilizce bilgisi gerektirecek bir soruyla karşılaşmadım :) kolay gelsin..

 20. AHMET

  Merhaba ben ny 9 ay lık eğitim için gitmeyi planlıyorum görüşmeden türkçe konuşsam sıkıntı olurum öğrenci vizesi alacağım

 21. Türkçe konuşabiliyorsunuz sıkıntı olmuyor. http://www.vizekapida.com arayıp 7/24 destek alabilirsiniz.

 22. Burcu

  Merhaba,benim oğlum 9 yaşında ve disleksi yani öğrenme bozukluğu var.Fakat Türkiye de onun eğitim alabileceği hiç bir okul yok.Hatta dünyada sadece İngiltere ve Amerika da var.Onun eğitimi için diğer 2 çocuğum ile 4-5 yıl için amerikaya gitmek ve disleksi olan çocuğumun lise eğitimi tamamlanıncaya kadar kalmak istiyorum. Bu arada eşimin işi Türkiye de ve ben oradayken tek gelir kaynağımız onun geliri olacağından o burada kalacak.Benim sorum şu bizim durumumuza uygun olan vize türü nedir? Ve Almamız ne derece kolay/zor? Lütfen yardımcı olun. Çocuğum için çok endişeliyim.Onun bu eğitime ihtiyacı var.

  • oitheblog

   Merhabalar,

   Yardımcı olabilmeyi çok isteriz ancak bu çok spesifik bir durum olduğu için açıkçası fikir yürüterek cevap vermek ve yanlış bir yönlendirmede bulunmak istemiyoruz. Sanırım daha yetkili bir kurumdan bilgi almanız daha doğru olacaktır. Konsolosluğa danışmayı deneyebilirsiniz mesela belki?

   Sevgiler

 23. filiz

  selam,
  yaklaşık 5 ay önce turist vizesi için görüşmeye gittim, sadece bikaç soru soruldu,hazırladıgım hiçbi evraga bakılmadı, sadece hesap özetine bakıldı 50 bin tlye yakın bi tutar vardı fakat babamla ortak hesaptı,maaşım ise 2500 tldi, tatil için gideceğimi belirttim fakat maaşımın yetersiz olduğu söylenerek vizem onaylanmadı. Şimdi bi acentayla görüşüp tekrar başvurdum, acenta formun önemli oldugunu söyledi ve formu onlar doldurdu, 10 gün sonra görüşmem var ama cokta değişen bi durumum yok. Yine tatil amaçlı gitmek istiyorum. Sizce görüşmede ne söylemeliyim, bu kez almak zorundayım :(

  • Fulden

   Merhabalar daha önceden almış olduğunuz bir vize var mı shengen vizesi gibi bende başvuracağım 3 adet shengen 1 de usa ve de kaç yıllık çalışansınız kaç yaşında olduğunuz da önemli sanırım sorulara istedikleri yanıtı vermemiş olabilmeniz bu sonucu doğurmuş olabilir.yorumları okudum çekincelerim yok diil açıkçası

 24. Umut

  Merhabalar,

  6 aylık dil eğitimim için San Franciscoya gitme planım var. Babamı sponsor olarak gösterdim ve 20.000$ Ve 45.000 tl gibi bir para var hesabımızda. Ayrıca bir tane de tapu var. 26 yaşındayım ve çalışıyorum. Sizce vizede sorun teşkil edecek bir şey var mıdır? Ya da almamı kolaylaştıracak başka bir şey yapmalı mıyım ?

 25. selen

  Merhabalar,
  Haziran-Temmuz ayında eşimle Sanfrancisco-LA-LV gezmeyi planlıyoruz.
  Eşim kurumsal bir şirkette yazılım yöneticisi.
  Ben ise mimarım ancak 1 ay önce işten çıkarıldım kriz sebebiyle.
  Şu an işsiz olmam nedeniyle vize başvurum riske girer mi ?
  İşsiz olan ancak eşiyle giden kişiler için eşi bir garanti olabilir mi dönmesi için?
  Evimiz arabamız var ama ailemizin üzerine kendi üzerimize yok.
  Benim şahsıma ait sadece 10bin TL bankada birikmişim var.
  Daha önce 4-5 schengen vizemiz var ikimizin de ayrı ayrı.
  Acaba bu durumarı göz önünde bulundururak benim işsiz olmam durumu nasıl etkiler?Yanıma döneceğime ait nasıl belgeler almalıyım, ailemin burda olması gibi durumları nasıl kanıtlayabilirim ?
  Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
  Teşekkürler.

 26. visaclick

  stres ve zaman olmadan usa vizesi hızlı onay için , üzerinden bir konsolosluk memuru ulaşmak ( visaclick900@gmail.com )

 27. Mirac

  Merhabalar ,
  Annem dogum icin amerikaya ablamin yanina gitmek istiyor butun evraklari anladimda annemin vize talep dilekcesi yazmasi sartmi? ( Annem ev hanimi bu arada )ve bu ingilizce olmasi zorunlumu yoksa Turkce de Kabul edilirmi. Sizde kullanabilecegimiz davetiye vede vize talep dilekcesi ornekleri varmi ?

 28. Ribel

  Merhaba, nişanlılık vizesi hakkında bilgi verirmisiniz.

 29. seden katircioglu

  Yesil pasaportum var.devlet memuruyum.pasaport türüne other dedim.dogrumudur.

 30. Aslan

  Selam. Esim Amerikan vatandaşı. 3 yaşında kızımız var. Babasının hastalığında dolayı 3 ay önce Amerikaya gitti. Bende bi süreliğine yanlarına gitmek istiyorum. Yanlız, üzerime bir mağaza vardı ve kapattım. Banka kullanmıyorum. Tüccarım lakin resmi bir kayıt yok. Vize başvurusu yapmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim ?

 31. Tedirgin

  Merhabalar,
  2011 de 2 kere öğrenci vizesi ile başvurdum ikisinde de red aldım(belgelerime,okuldan gelen kağıda bakmadı bile orda akrabanız var dedi birinde de türkiyede ingilizcenizi geliştirin dedi)ayrıca Ablam orda yaşıyor oturma izni de var. 2 hafta önce üniversitede okuyan yeşil pasaportlu kardeşime de red verildi. Şimdi ben özel bir şirkette 4 yıllık çalışanım izin tarihimde tatil amaçlı gitmek için başvurucam. Ama red almamam kaçınılmaz gibi duruyor ne yapmamı önerirsiniz?

  • Senem

   Merhaba,

   Eşimde aynı sizin durumunuzda. Öğrenci vizesi için iki kez red aldı. Daha sonra 5 yıllık öğrenci vizesi aldı. Eğitimini tamamladı ve TR’ye geri döndü. Şimdi özel bir şirkette 3 senedir çalışıyor. Turist vizesi için başvuruyoruz. Sizin vize görüşmeniz nasıl geçti merak ediyorum.

 32. Kcey

  Merhabalar,
  Ben de seyahat vizesiyle gitmek istiyorum.Üniversite öğrencisiyim ve ilk dönem notlarım pek iyi değil.Transkriptte bir sorun çıkar mı?Cevabınızı bekliyorum.(YTÜ Mat öğrencisiyim)

 33. İyi bir yazı teşekkür ederim

 34. ada

  merhaba haftaya mülakatım var. devlet memuruyum 2.450 tl maaşım ve bankada 10 bin tl var davetyeyle gidiyorum daha önceden 3 aylık shengen vizem var. sıkıntı yaşarmıyım ailemden çok gidip gelen var uçak biletim gidiş dönüş alındı 24 gün kalcam ama yazıların bazılarını okuyunca kaygılandım.cevap yazarsanız sevinirim .

 35. Hasan

  Merhaba Arkadaşlar,
  Ben İnsaat Mühendisliği son sınıf öğrencisiyim.ABD de tanıdık bi inşaat firması buldum orda bu yaz staj yapmak istiyorum ama ne vizesi alacağımı ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.yardımcı olursanız cok sevinirim

 36. Elif

  Yazınızzz gerçektenn çook çook faydalıl olmuşş ancak benim kafamı karıştıran bir nokta var ilk önce formu doldurup sonrasında randevu alıyoruz ancal randevuyu 2-3 hafta sonrayada verebiliyorlarr demişsinizz ve bu formunda randevudan 3 gün önce doldurulmuş olması gerekiyor demişsiniz. Bu anlamdaa acabaa ben mi anlayamadım yanlış anladımmm bu konuda aydınlatırsanız çook sevinirim ben 1 aylığınaa yaz dil kurslarına gitmeyi planlıyorum nasıl bir yol izlemeliyim? :) cevap verirseniz çook sevinirim. Tekrardan aydınlatıcı bilgiler için çok teşekkürler

 37. Sefa

  Merhabalar,
  Geçen sene Chicago’da 6 aylık bir dil kursu için mülakata gittim memur bey türkçe bilmiyordu yanında bir kız tercümanlık yapıyordu benden hiçbir belge istemedi sadece i-20 belgesine bakıyordu neden gittiğimi sordu daha önce yurt dışına çıkıp çıkmadığımı ve ingilizce seviyemi sordu bende cevap verdim .sonra üzgünüm vizenizi onaylıyamıyoruz dediler bende nedenini sorduğumda daha önce yurtdışına çıkmadığınız ve uygun koşullarda bulunmadığımı söylediler.
  bu sene tekrar 2 yıllık bir üniversite için başvuracağım gideceğim üniversite devlet üniversitesi inşallah bu sefer olur Bence Öğrenci vizesinde en önemli konu İ-20 belgessi

 38. Ferit

  ben belli bi gune mulakat almak istiyorum, ne kadar onceden randevu sistemine girmem gerek? mesela o gunu kapayim garanti olsun diye 2 ay once girsem istedigim gun cikmaz mi cok mu erken olur? sagol

 39. Ayşegül

  Vize randevu saatinden once girme şansı yokmu hic sinavla cakisti değiştiremiyorum tarihi erken gitsem alırlar mi acaba

 40. aydan

  merhaba hala guncelmısınız acaba bır soru sorabılır mıyım :)

 41. John

  Merhabalar, 25 yıllık memurum daha önce Almanya ve Hollanda seyahatlerim oldu oglumla Nyc e 15 günlük bir seyahat planlıyoruz,minimum 5000 tl maaş aliyorum. Oglum bir eğitim firmasında 5 aydir sigortalı çalışmakta, bankada 15.000 paramız var, turist vizesi alma ihtimalimiz nedir :)?

 42. Aslı

  selamlar, açıklayıcı bilgiler çok teşekkürler. Benim şöyle sorunum var 2007 yılında work&travel ile New York’a gitmiştim. Şimdi turistik amaçlı tekrar gitmek istiyorum ve gitmişken bir yoga merkezinde yoga dersleri alacağım. Bu yüzden forma gideceğim yoga merkezini de yazdım. Bu konuda bir sıkıntı olur mu? bir de work&travel için vize aldığımda parmak izimi aldılar mı hiç hatırlamıyorum, formda bu soru var. Ne yazmalıyım bilemiyorum. Ayrıca social security numaram da vardı o zaman ama hala geçerli değildir diye onu da forma yazmadım. Bu soruların cevabını nasıl öğrenebilirim.
  Çok teşekkürler tekrar.

 43. rex

  herkese selam benim kafami yiyip bitiren bir olay var lutfen bilgisi olan yazabilirmi ,amerikan vatandasi nisanlimla 7 yillik bir iliskim var ve sonunda
  amerikaya gitmeye karar verdim ve uscis ve nvc den onay cikti suan konsolosluktan haber bekliyorum ama sabika kaydim var birine yumruk atmistim 3 ay ceza almistim bu buyuk bir engelmidir vize almamda tesekkurler

 44. merhabalar ben 2011 amerikaya 10 yilik vize aldim gitim 1 ay kaldim sonra kanadaya gitim iltica etim 2 sene kaldim ve geri gelmem gerekti turkiye dondum simdi geri amerikaya gitmek istiyom acaba 10 yilik vizem haylen gecerli olurmu geri basvursam vise alabilirmiyim

  • Merhaba,
   10 yillik vizeniz hala gecerlidir. Tekrar vizeye basvurmaniza gerek yoktur.

 45. FGLL

  Merhabalar
  Ben americayı kendim bu yaz gezmeye gidicem. Daha önce j1 ve f1 vizem var şimdi turiste başvurcam sadece b2 ye mi yoksa b1 b2 ye mi aynı anda başvursam daha iyi olur. Birde belirli bir planınız var mı dediğinde bir turizm şirketinden yapmış olduğum rezarvasyonla mı başvurayım.

 46. selam ben engeli bir vatandaşım anemde emeki ben de anem amerika tatile gitmek istiyoruz engeli oldumdan dolayı bir sorun yaşarmyım vize hakında ? ayırten 30 binra paramız var bankada ben de maaş alıyorum aceba birde anemle vize görüşmede ? ayrı ayrmı olacak bunu merak etim

 47. özlem

  merhaba ben ben 1986 -2002 yılları arasında almanya berlinde yaşadım ve berlin abd konsolosluğundan 10 yıllık vize alıp o dönemde 2 defa amerikaya kuzenimi ziyarete gidip geldim daha sonra türkiyede yaşamaya başladım evlendim ve şimdi kuzenim yine davet ediyor eşimle tanşmak ve bebeklerini görmemiz için en fazla bir ay kalmak istiyoruz houstuon da yaşıyorlar eski pasaportum malesef kayıp yanı avrupada yasama hakkımın oldugu ve 10 yıllık ABD vizemin bulunduğu hepsinin süresi çoktan geçti zaten yeni pasapot çıkarıcaz vizeye başvurucaz ama tapu yok bankada paramız yok diyelim sadece ilet ve yanımıza alabileceğimiz harçlığımız ama eşimde bende sigortalı çalışıyoruz ve eşim daha önce hiç yurt dışına çıkmamış benim eski vizem orda kayıtlımıdır yani seyahatlerim kısacası şansımız varmı ne yapmalıyız davetiye gelicek faydası olurmu

 48. murat aslan

  Merhaba başta şunu belirteyim vize işlemleriyle ilgilenen biri olarak abd vizesi vizelerin efendisi falan değildir ,b1-b2( turistik -Ticari) vizelereni passportunuzun süresi olmasa bile 10 yıl veren basvuru esanasında vize sonucunu oğrenebildiğin istanbul veya ankara olmak üzere sizin için hangi şehir uygunsa randevu seçeneği tanıyan ve almış olduğunuz vizeye göre fiyatı gayet makul olan bir vize türüdür.

 49. Fatoş Ayşegül

  Murat bey merhaba,
  Amerika vizesi almak için başvuru evraklarımız arasında istenirse, destekleyici ek olarak bazı belgeler veriliyor. Bunun yanında vize çıkmadan önce uçak biletini de alıp belgelememiz şart mı?

 50. tugi

  merhaba. ben 3 senedir almanyada yaşıyorum evliyim. sizce abd vizesine türkiyeden mi yoksa almanyadan mı başvursam daha kolay olur? (akraba ziyareti )

 51. merhaba daha önce hiç vize başvurusu yapmadım ilk amerika’dan yapmak mantıklı mı acaba http://www.amerikavizesi.com şurada gerekli evrakları detaylı olarak yazmışlar. acaba ilk önce başka bir ülkeden mi vize başvurusu yapsam diyorum

 52. yavuz

  Ben bugun mülakata girdim ben yanında tüm belgelerle içeri gayet güler yüzlü bir sekilde hello dedim bana türkçemi veya İngilizcemi olarak devam edelim diye sordu bende türkçe dedim mesleğini sordu öğrenci dedim parayi kimden aldığımı sordu evli veya bekar olduğumu sordu en son yurt dışına çıkıp çıkmadığını sordu ve bunları 30 saniye gibi kısa sürede sorup mukakati sonlandırilip red verdi ben nerde hata yaptım yardimci olurmusunuz parayi babam verdi dedim bearing dedim hiç yurt dışına cikmadin dedim ogrenciyim dedim

 53. BROSK

  slm ,dün ben randevuya gittim sadece bir kaç doru sordu ve hiç benden evrak istemedi ,sonra sari bi kağit verdi üzerinde idari işlem yaziyor bu işlem kaç hafta sürüyor ? ve eğer geçmişi temiz ise vizeyi onaylıyorlar mı ?

 54. Saris

  Merhaba
  Ben Amerika vizesine başvurdum tüm belgelerimi tamamladım
  3 arkadaş gittik
  Dün mülakatımız vardı
  Diğer İki arkadaşıma varmediler benden de banka dökümünün ayrıntılarını istediler buğün götürdüm
  Belgeleri aldılar telefon numaramı aldılar ve biz sizi arıyacaz dediler ama pasoportumu almadılar. Sizce bu süreç ne kadar sürer olsa da olmasa da ararlarmı ? Bilgisi olan ve ya aynı meselayi yaşayan varsa lütfen dönsün

 55. ahmet

  merhabalar ben şuan amerikada work and travel öğrencisiyim vize süremin dolmasına bir ay kaldı ama ben wattan sonra bir süre daha turist vizesi ile amerikada kalmayı planlıyorum bunun için ne yapmam gerektiğin konusunda bilgi verebilirseniz çok sevinirim teşekkür ederim.

 56. seda

  bugun gorusmem vardı,salonda 5 kişi onay aldı sadece.
  kalan herkes red yedi.
  Özellikle 2.kez gitmek isteyen ogrenciler,orada akrabası bulunanlar red aldı.
  Bana once ‘daha once hiçyurtdısına cıkmamıssın’dedi.Halbuki eski pasaportum yanımdaydı.
  Cıktıgımı gorunce bu kez ‘hesaptaki para yetersi ‘dedi.(20bin tl vardı.)
  Sonra tekrar baktı parayı zaten yeni koymussun dedi.
  Yani arkadaslar anlıycanız,red vermek için surekli bir şeyler soyledi.Bence su darbe olaylarından sonra boyle oldu,oncesinde herkes alıyordu.Şimdi almak mucize.

 57. burcu

  butun bildiklerinizi unutun,kimseye onay vermiyorlar.Bekleyin su olaylar gecsin,sonra basvurun,acele etmeyin.Gercekten insanın siniri bozup sonra ‘sen neden uzgunsun ‘ diye soruyorlar.
  B1/B2 basvurmustum,1bucuk senedir calısıyorum,yıllık iznimde gezip gelim dedim.Yazık oldu

 58. Derya

  Ben de dün red yedim hiçbir belgeme bakmadılar.Bağlarım yeterli değilmiş. Bakmadın ki belgelere. Adımıza tapu araba ne varsa gösterdik. Korkmayın vize az kişiye de olsa veriyolar gördüm alanları. Ama kafalrına göre takılıyorlar bence belgeleriniz tamamken bi daha başvurun. Bu arada yanınıza şirin bir bebek alın en çok ailelere veriyolar. Çocuklu bebekli.

 59. Onur

  Arkadaşlar, maddeler halinde vize almanızı kolaylaştıracak şartları yazıyorum. Tabi istisnalar vardır elbette.

  1- Hali hazırda mutlaka bir firmada çalışıyor olmalısınız.

  2- Şu anda çalıştığınız bu firmada ne kadar uzun süre çalışıyorsanız o kadar iyi. 6 ay, 1 sene, 2 sene ….

  3- Elinize geçen ücret önemli değil, önemli olan SGK’da gösterilen NET ücretiniz ne kadar yüksekse o kadar iyi. Yani ispat edebileceğiniz maaş önemli. Örnek: 2500 TL için yetersiz dedikleri olmuş. Tabi bir standartı yok. Örneğin net maaşınız 4000 olsun. Bu durumda şu izlenim çok önemli onlar için ” Adamın maaşı zaten yüksek o yüzden onu ülkesine bağlayan sağlam bir bağı var.” Maaş ve çalışma süresi ne kadar yüksek ise o kadar az risk. Tabi her zaman diyorum asla bir standartı yok.

  4-Vize başvurusundan kısa süre önce birden bire hesabınıza yatırılan yüklü miktarlar. Yani konsolosluk yetkilileri bunun sırf vize için sağdan soldan bulunup hesabınıza yatırdığınızı düşünüyorlar. Tabi 3 ay önce veya 6 ay önce hesaba yatırılıp vadeye konulan para şüphe uyandırmaz yada dikkat çekmez. Aksine çok olumlu bir durumdur vize için.

  5- Adınıza kayıtlı tapu ve araç destekleyicidir. Ama sırf vize için aile fertlerinden kendi üzerinize aldıysanız ve yeni tarihli ise bu bile dikkat çeker.

  6- Daha önceleri schengen vizesi ile ingiltere veya avrupa ülkelerine ne kadar çok giriş çıkışınız var ise o kadar iyi.

  7- Üniversite mezunu olmak artı avantaj olur. İspatlı tabi ki, diploma, transkript vs…

  8- Sizi Türkiyeye geri dönmeye bağlayıcı güçlü sebepleriniz olmalı. iyi iş, iyi maaş, evlilik durumu, ev- araba vs. Sanırım mantığı iyice anlatabilmişimdir.

  9- Son olarak ds-160 formunu gönderdikten sonra zaten. Sizin ile ilgili bütün ne varsa her şeyi öğreniyorlar, sağlam bir araştırma mutlaka yapıyorlar. Hiç bir araştırma yapmadan sadece mülakatta karar verdiklerine inanmak delilik olur :) Bundan emin olabilirsiniz. Sizin bilgilerinize SGK sayfasından nerde, nezaman, ne kadar çalışmış, kaç para almış vs. tutunda nüfus bilgilerinize kadar herşeyi öğrenmeleri bir kaç dakikalarını alır. Zaten hali hazırda sizinle ile ilgili herşeyi bilerek size bunları soruyorlar. Mülakattan önce zaten vizesi kısmen hazır onaylanmış biri ds-160 formundan farklı yalan, eksik veya yanlış bilgi verirse aldığı vizeyide kaybedebilir, red alabilir.

  Yukardaki şartların çoğunu yerine getirdiğinizde vize almamanız çok başka sebeplere dayanır artık. Zaten bu sebepleride kendiniz biliyorsunuzdur.

 60. Burak Korel

  Merhaba,

  Evliyim ve bir kızım var. San Diego da arkadaşım var. Yıllardır yanına çağırıyor. Bu yıl sonu gitmek istiyorum.
  4700 TL SGK dökümünde maaşım görülüyor. Hesapta 5-6 bin var. 10 gün kalmayı düşünüyorum. Üzerimde ev araba yok. 2007 yılından beri aktif çalışıyorum. Son 19 aydır da bu iş yerindeyim. Pasaportumu yeni alacağım. Daha sonra vize başvurusu yapacağım. Sadece kendime alacağım. Kızımın okulu ve eşimin iş ile ilgili yoğun bir programı var.
  Neden tek gidiyorsun sorusuna da mantıklı bir cevap vermek istiyorum. Tek mantıklı durum kızımın okulu ve eşimin iş programı. Beraber daha sonra seyahat planlıyoruz demeyi düşünüyorum. Tecrübelerinize dayanarak şu zamanlarda alacağım cevap ne olabilir?

  Teşekkürler

 61. Ahmet

  Merhabalar…
  Ben 1300 tl maaşla mart ayında şuanki şirketimde işe başladım.abim evli ve eşiyle Texas da yüksek lisans yapıyor.bende onların yanında dil okuluna gitmek için aynı şehirde kayıt yaptırdım.geçen sene kasım ayında turist vizesi için başvurdum ama ret yedim.bu ayın 27 nde vize görüşmem var okuduğum yorumlardan genel kanaat vize nin ret olacağı. Bende işyerinden bizim sponsorluğumuzda ve döndüğünde ihracat departmanında görevlendirmek için yurtdışına gönderiyoruz mektubu aldım.bu konuda bana tavsiyeleriniz nelerdir.

  • Burak Korel

   Merhaba,

   Vize görüşmeniz nasıl gecti? Izlenimlerinizi anlatir misiniz?

 62. Murat

  Dostum çok iyi anlatmışsın be hem bilgili hemde espriliydi))

 63. kağan

  Merhaba. Kanadaya dil okuluna gidiyorum. Türkiyedeyken Amerika turist vizesi almak istedim fakat red yedim. Kanada’da iken başvursam alma olasılığım nedir bir bilginiz var mı?

  • sarah

   Bende iki saat öncesi itibari ile onay aldım.
   Kısaca kendimden bahsedeyim. Bende araştırdığım ve edindiğim bilgiler vasıtası ile mülakata gittim ve umarım aynı şekilde bende başkasına yardımcı olabilirim.
   22 yaşındayım. Üniden yeni mezun oldum. Amerika da dil eğitimi almak istiyorum 3 aylık.
   Bütün belgelerimi hazırladım ve 10 randevusu alımları için kapıda bekledim.
   10:00 itibarı ile elinizdeki belgelerle(hepsi bir dosyadada olabilir) güvenlik üstümüzü arayıp içeri aldı.( üstünüzde tel,cüzdan vs birşey olmasın mümkün olduğunca net kıyafetle uğraştırmayacak şekilde gidin kemer vs çıkartabiliyorlar.)
   İlk kapıdaki güvenlikten sonra girişe yakın bir güvenlik daha pasaportunuzu inceliyor ve eşyalarınızı koyup devam etmeniz için beyaz bir kutu almanızı söylüyor.
   İçeriye girdiğiniz eşyalarınızı beyaz kutuyabırakıp X-ray cihazından geçiyorsunuz.
   Asansöre gidiyorsunuz.( Kalabalık nereye giderse öyle takip ettim)
   Vize katında iniyorsunuz ve mülakatın yapılacağı salona giriş yapıyorsunuz.
   Burada da danışman öncelikle pasaportunuzu ve başka belgeye alıp(benim F1 i aldı) katlayıp lastikleyip size veriyor ve gişeye yönlendiriyor.
   Burada da pasaportunuz inceleyip bakıyorlar ve parmak izi için yandaki bankoya gidiyorsunuz. Kırık tükçe aksanıyla çok tatlı bir beyefendi sizi karşılıyor.Pasaportunuzu istiyor.İsminizle hitap ediyor. Ve parmak izinizi alıyor. Türk konuşmasına karşılık ingilizce olarak yanıt verdim. Az çok ingilizceniz varsa tavsiye ederim konuşmanızı.Pratik olur hemde.
   Parmak izinizi alıyor ve sıra numaranızı verip yandaki gişeler yandığında mülakata gitmeniz gerekiyor.
   Verilen no 205 ti. Ve 5 gişe vardı ve onlarca insan. Şanslıydım önlerden bir koltuk boşalıverdi ve oturup numaramı beklemeye başladım. Bir yandan da yapılan mülakatları dinlemem için iyi bir fırsattı(öne oturun)
   1 saat bekleme süre zarfında 100 kişiden 3 kişi onay alabiliyordu.
   Ve reddedilen çoğu türkçe konuşanlardandı. Bende yetersiz olduğunu düşündüğüm için türkçe yapacaktım ancak ingilizce denemeye değer olduğunu farkettim. O kadar çok red alan oldu ki onay alan tek tük iş adamlarıydı. Neyse sıra bana yaklaştı. Kendimden emin ama korkuyla gişeye gittim.
   Hello, I am Sera, How re u dedim gülümseyerek.
   Türkçe beni karşılamıştı.
   Ben ise ingilizceye döndürüp o an nasıl konuştuysam akıcı bir şekilde onu anlayıp kendimi ifade ettim. İngilizceyle başlayıp ingilizceyle bitirdim.
   Sorduğu sorular ise şöyleydi:
   Amerika da nereye gitmek istiyorsunuz?
   Nerede okudunuz?
   Mesleğiniz ne?
   Diploma ve transkiriptinizi görebilir miyim?
   Ve banka dökümanlarınızı görebilir miyim?

   Diyalog ingilizce bir şekilde geçti.
   Pc de işlem yapmaya başladı.
   Acaba red mi yedim? Korkuyordum.
   Huhh Your visa is improvided deyip beyaz kağıdı uzatıverdi.
   Thank u have a nice day deyip şaşkınlıkla ayrılıverdim.

   Kısaca tavsiyelerim:

   Bütün belgeleriniz tam olsun!
   Saatinde gidin! Çok süslenmenize gerek yok sade net temiz olun.
   Ortam cidden kalabalık. Redler moralinizi bozabilir. Ortamı mülakatı anlamaya çalışın. Kimler red-onay alıyor diye birazcık gözlem yapın.
   Bu sırada numaranızı da iyi takip edin.
   Pasif-yorgun gibi gitmeyin, enerjik, güleryüzlü,yapıcı olun.
   İngilizce hello, how are you u la bile başlamak karşınızdaki amerikalı ya güven veriyor.
   Bu kadarını bile ingilizce konuşup tıkandığınız yerde türkçe konuşun(unutmayın türkçe konuşanlar genelde red yedi bugun)
   Ve umarım bu taktiklerle size az çok fikir verebilmişimdir. :)

   • Kbra

    Merhaba, ben de 3 aylık dil epitimine gitmek istiyorum. Ancak gideceğim dil kursunun ‘intensive programlar’ (haftalık 20 saat ders verilen) olmadı gerektiği hakkında bir kaç şey duydum. Ama ben haftalık daha az olan bir programa gideceğim ve vizenin çıkıp çıkmayacağı konusunda şüpheliyim. Sizin aldığınız vize turistik vizemiydi ? Ya da öprenci vizesi mi? Çünkğ duyduguma göre dil okulu için öğrenci vizesi ve gideceğiniz okuldan I-20 belgesi isteniyormuş. Ayrıca sevıs ücretini de ödenemesi zorunluymuş. Sorum kısaca siz turistik vize mi aldınız yoksa öğrenci mi?

 64. ismail

  26 ekimde mülakatım var, firma sahibi ile new york a gideceğim(tabi vize alabilirsem) tüm masrafları şirket karsılayacak ,gecen yıl haziran da bir red aldım , dilekçede de tüm masrafların firmaca karşılanacagı ve patronun amerika vizesi fotokopisinide ekledi aracı vize firması, 1650 lira ve yaklasık da 3 yıldır burada calısıyorum pasaportumda 4 schengen vizesi var ,fikri olan firma sahibi ile daha önce bu şekilde başvurup nasıl neticelendiğini yazacak biri olursa çok teşekkür ederim,

 65. Ebru

  Merhabalar ben bugun f1 ogrenci vizesi icin basvurdum red aldim. Upper duzeyde ingilizce biliyorum mulakata ingilizce girdim. Butun belgelerim tamamdi 1 aylik toefl programina gidecektim davetiyem vardi burada iyi bir unide ogrenciyim masraflarimi annem karsilayacak annem devlet calisani onun ev araba tapularini ve 23bin tl lik hesap dökümünü sundum ama red aldim tekrar başvurabilir miyim neden almamis olabilirim lutfen yardimci olur musunuz :(

  • ismail

   ebru ,adamlarda giderse kalır fobisi olmuş bence bende red aldım pasaportumda 4 schengen var bir tanesi hala devam ediyor, fakat hiç pasaporta bile bakmadı uyuz ,artis ler

 66. ismail

  ebru ,adamlarda giderse kalır fobisi olmuş bence bende red aldım pasaportumda 4 schengen var bir tanesi hala devam ediyor, fakat hiç pasaporta bile bakmadı uyuz ,artis ler

 67. Melih t.

  Merhaba arkadaşlar.. Ben B2 turizm/ tıbbi amaçlı vize için mülakat tarihimi aldım ekimin 8ine. 1./ Gerekli evraklar arasında türkiyeden bir doktordan hastalığın teşhisi ve tedavinin neden Amerika’da yapılması gerektiğine dair bir belge istendiğini gördüm bu nasıl bir belge olabilir fikri olan varmı? yardımcı olursanız sevinirim. Her türlü bilgiye ihtiyacım var..

 68. Melih t.

  Ve tıbbi amaçlı vize hakkında bilgisi olan varsa yararlanmak isterim.

 69. Korkmaz

  10 kasımda Ankarada vize görüşmesine girdim B2 turistik vize başvurusu yapmıştım. Malesef vize onaylanmadı.
  6 yıldır bir turizm şirketinde çalışıyorum. Ekonomik gelirimde fena değil.Geçtiğimiz yıl schengen vizesi de almıştım.
  Evraklara falan bakmıyorlar klasik 30-40 sn gibi bir sürede

  Nereye gitmeyi düşünüyorsun?
  Kaç gün kalacaksın?
  Daha önce Amerikaya gittin mi?
  Amerikada tanıdığın birileri var mı?
  Daha önce başka bir ülkeye gittin mi?
  Evlimisin?

 70. Filiz

  Selamlar
  1.5 ay evvel esim vize gorusmesine gitti ve red aldi.benim 10 yillik vizem var ve 2 ay once isten ciktim. Sektor degistirmek istedim. Esin ve senin amerikada kalabilmek icon gelirin yetersiz demis vize gorevlisi. Orada halam yaaiyor ve amerika vatandasi. Esim turizm ile mesgul. Banka hesabinina bakmamislar bile.bu durumda esimin mali durumuna degil benimkine takilmislar gibi gozukuyor.tekrar basvuru yapmak istiyoruz.ne onerirsiniz.suan ben calismiyorum. Adima bir hesap acip para mi koymaliyim.
  Yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim.

Leave a Reply